"הוא נבחר ציבור – אין לו רשות ‏להפחיד ולשלוח הודעות בשעות לא שעות": סערת המהפכה המשפטית מלהיטה את הרוחות פעם אחר פעם וגוררת ויכוחים סוערים בין מתנגדי המהפכה לתומכיה – גם ברחובות וגם ברשתות החברתיות. היום (חמישי) נודע ל-N12 כי רועי נוימן, אחד ממארגני המחאה בתל אביב, הגיש תלונה במשטרה נגד חבר הכנסת אלמוג כהן ("עוצמה יהודית"), לאחר שלטענתו שלח לו הודעת וואטסאפ ובה תוכן מאיים.

בתלונתו כתב רועי: "הוא (חה"כ אלמוג כהן) איים בתביעה וביקש את מספר הטלפון שלי, סירבתי. אין לי עניין לדבר איתו והבהרתי לו זאת. למרות זאת, ולמרות שלא העברתי את מספר הטלפון שלי, אתמול בשעה 22:55 קיבלתי הודעה לוואטסאפ ממנו, שיש בה נימה של הפחדה".

תלונה הוגשה במשטרה נגד חה"כ אלמוג כהן
תלונה הוגשה במשטרה נגד חה"כ אלמוג כהן

"האיש נבחר ציבור", הוסיף. "אין לו שום רשות לאיים עליי, להפחיד ולשלוח הודעות בשעות לא שעות. אבקש להרחיק אותו ממני. יש לציין שבימים אלה אני חלק מהמאבק נגד ההפיכה המשטרית ואני רואה בהודעות ניסיון להלך עליי אימים".

"ילד, תשמור תחמושת", כתב לו חבר הכנסת כהן. "יש לך עוד 4 שנים ו-4 חודשים לבכות מהמקלדת או שתחזור לזרועותיה של ציפי ליבני. גם שם לא היית להיט". להודעה זו קדמו חילופי ציוצים בין השניים בטוויטר. "יא אפס טמבל, אתה מצולם", כתב רועי – וחה"כ כהן הפנה אותו להודעה ששלח לו בצ'אט הפרטי.

תלונה הוגשה במשטרה נגד חה"כ אלמוג כהן
תלונה הוגשה במשטרה נגד חה"כ אלמוג כהן
תלונה הוגשה במשטרה נגד חה"כ אלמוג כהן
תלונה הוגשה במשטרה נגד חה"כ אלמוג כהן

"אין צורך בפרטי", השיב נוימן בטוויטר. "אני לא ארד לרמה של חברי כנסת ואגיד לך באררה באררה, ולא אעשה לך קולות של בהמות. אין לי שיח עם גזענים כמוך. זה לא עניין של שמאל ימין, זה עניין של דרך ארץ, זאת שכביכול קודמת לתורה".

"איומים, הפחדות והצקות של חברי כנסת לא ירתיעו אותנו ממאבק על הדמוקרטיה הישראלית", אמר הבוקר נוימן בשיחה עם N12. "מדינת ישראל נמצאת ברגע חשוך שבו נבחרי ציבור מרשים לעצמם להלך אימים על מפגינים שנלחמים על שמירת הדמוקרטיה הישראלית. אלמוג כהן שמתנהג כמו פרחח עלוב יצטרך ללמוד בדרך הקשה שאלה שומרים על הדמוקרטיה הישראלית שלא חוששים ממנו".

חה"כ אלמוג כהן מסר בתגובה: "מדובר באדם שהוציא השבוע את דיבתי ברבים, המציא בציוץ שצעקתי וקיללתי אזרח בזמן מפגן התמיכה במחבלים (מה שלא היה ולא נברא). אף אתמול קרא לי "אידיוט" שלאחר מכן הוא נאלץ לחזור בו. ההודעה שנשלחה אליו היא: "ילד תשמור תחמושת יש לך יש לך עוד 4 שנים ו-4 חודשים לבכות מהמקלדת או שתחזור לזרועותיה של ציפי ליבני שגם שם לא היית להיט". אם זה נקרא איום אז אני צנצנת. גם את הספין הנ"ל נצרף לתביעת הדיבה נגד האנרכיסט".