55 אחוז מקרב הציבור חושבים שיש לעצור את חקיקת הרפורמה במערכת המשפט כדי לתת הזדמנות לפשרה, כך פרסמנו אתמול (שישי) ב"אולפן שישי". 45 אחוז ממצביעי הליכוד תומכים בעצירת החקיקה, בעוד ש-28 אחוז חושבים כי יש להמשיכה בכל מקרה. 

עוד פורסם הערב - נשיא המדינה יצחק הרצוג ימשיך במאמצי התיווך בין הקואליציה לאופוזיציה בניסיון לייצר הידברות ביחס לחקיקה שמקודמת כחלק מן המהפכה המשפטית גם לאחר ההצבעה בקריאה ראשונה שצפויה להיערך ביום שני.

בסקר של מכון מדגם של מנו גבע בשיתוף ipanel, התבקשו המשתתפים לדרג את תפקודם של השרים בממשלה. 54% הצביעו שהתפקוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו גרוע, בעוד ש-42 אחוזים חושבים שהוא מתפקד טוב. 36% מהמצביעים סוברים כי התפקוד של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר טוב, לעומת 58 אחוזים שהצביעו שתפקודו גרוע.

56 אחוזים הצביעו: תפקודו של שר המשפטים של יריב לוין גרוע, לעומת 29 אחוזים שמרוצים מהתנהלותו. כאשר נשאלו על שר האוצר בצלאל סמוטריץ', 58 אחוזים השיבו כי אינם מרוצים מתפקודו, בשונה מ-32% שהצביעו שתפקודו טוב. שר הביטחון יואב גלנט, שזכה לתמיכה הרבה ביותר, קיבל ציון "טוב מ-44 אחוזים, לעומת 35% שהצביעו "גרוע".

42% מהמצביעים מאמינים שהקואליציה אשמה בכך שמתווה הנשיא לא עצר המשבר, בעוד ש-31 אחוזים מאמינים שהאופוזיציה אשמה. כאשר נשאלו מצביעי הליכוד למי היו מצביעים אילו היו בחירות חדשות, 59% ענו כי יצביעו פעם נוספת לליכוד, 12 אחוזים טוענים שיצביעו למפלגה אחרת באותו גוש, ועשרה אחוזים הכריעו: נצביע לגוש הנגדי.

 

60 אחוזים מכלל המשתתפים לא מסכימים ל"נאום הרולקסים" של חבר הכנסת דוד אמסלם, 30% אחוזים מסכימים עימו. מקרב מצביעי הליכוד בלבד, 44% לא מסכימים עם נאומו של אמסלם, בעוד ש-45% מסכימים עם דבריו של חבר הכנסת.