כתובת "יריב לוין - אויב העם" רוססה הלילה (בין חמישי לשישי) על ביתו של שר המשפטים שנמצא במודיעין, בעת שהוא יושב שבעה על אביו, פרופ' אריה לוין, שהלך לעולמו בגיל 85.

ביתו של השר הפך לאחד ממוקדי המחאה נגד המהפכה המשפטית, ומארגני ההפגנות כינו אותו "אדריכל הדיקטטורה" בהזמנה שהפיצו למוחים. השבוע ההפגנות הללו נעצרו בעקבות מותו של פרופ' לוין, חתן פרס ישראל, שהלך לעולמו בתחילת השבוע. משטרת השפלה הודיעה כי פתחה בחקירה בחשד להשחתת פני מקרקעין ע"י ריסוס גרפיטי על חומה בגנות שר. השוטרים אוספים ממצאים בזירה ומבצעים סריקות אחר מצלמות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בשעות הצוהריים תגובה, שבה כתב כי הוא "מגנה בתוקף את ריסוס כתובת הנאצה נגד השר יריב לוין בזמן שהוא יושב שבעה, את ההתקפה האלימה נגד השר ניר ברקת בעת שהיה באירוע פוליטי ואת הקריאות לרצח נגד יו״ר ועדת החוקה שמחה רוטמן. אני מצפה מהמשטרה ומהפרקליטות לפעול מייד ובכל העוצמה נגד גילויי ההסתה והאלימות הללו".

 

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, התייחס גם הוא: "חבורה של עבריינים אנרכיסטים אלימים מנסה לגרור אותנו למלחמת אחים. כתובות 'מוות לביבי', 'יריב לוין - אויב העם', 'רוטמן בן מוות', זריקות אבנים, חסימת צירים ראשיים וניסיון ליצירת אנרכיה, על ידי חבורה של עבריינים, שמסרבים לקבל את תוצאות הבחירות ומנסה באלימות ואיומים לשנות את הכרעת העם".

"הנחתי את המשטרה לפעול באפס סבלנות כנגד האנשים המסוכנים ושלוחי הרסן הללו", הוסיף בן גביר. "בתי כנסת, אבנים לעבר פוליטיקאים והסתה לרצח הם קו אדום בוהק ואסור לנו לאפשר עוד דקה אחת לחבורת העבריינים הפחדנית הזאת להבעיר פה את המדינה ולגרור את כולנו לאנרכיה ומלחמת אחים.

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ: "יש לי מחלוקת עמוקה עם שר המשפטים לוין על המהפכה המשטרית שהוא מקדם ואני אעשה כל מה שאפשר כדי למנוע ממנו להצליח בתוכניתו שתפגע אנושות בדמוקרטיה. אבל גם כשהבית בוער, צריך לשים גבולות. אני מגנה את ריסוס הכתובות סמוך לביתו. ההפגנות לשמירה על הדמוקרטיה הן קריטיות, כתובות נאצה והסתה - לא לגיטימיות".

חה"כ זאב אלקין גינה את המעשה וכתב: "משוגעים תעצרו! אחים אנחנו, עם אחד! יריב, שלא תדע עוד צער". ח"כ חילי טרופר הוסיף: "כמה כיעור ושנאה יש במי שבוחר לרסס גרפיטי בגנות שר המשפטים ולכנותו אויב העם. כל זאת בזמן שהוא יושב שבעה על אביו שנפטר - את השנאה צריך להשאיר מחוץ לשיח. אני מגנה בכל פה". יו"ר האופוזיציה לפיד: "ציור הכתובות על ביתו של יריב לוין בעת השבעה על מות אביו אינו ראוי ואינו מתאים לרוח המחאה הפטריוטית".

הרפורמה המשפטית - כל מה שצריך לדעת על תכנית לוין