פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הודיעה היום (רביעי) לבא כוחו של חה"כ עופר כסיף מחד"ש-תע"ל כי היועמ"שית לממשלה גלי בהרב מיארה שוקלת להעמידו לדין בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, וזאת כפוף לשימוע שייערך לו. ההחלטה התקבלה על דעת פרקליט המדינה, עמית איסמן, נמסר מהפרקליטות.

"החשדות נוגעים להתנהלותו של חה"כ כסיף בהפגנה שהתקיימה במאי 2022 במרחב דרום הר חברון, במחאה על פסק דינו של בית המשפט העליון שהורה על פינוי כפרים באזור. במסגרת היערכות כוחות הביטחון, הוצאו צווים אשר הורו על הגבלת תנועת אוטובוסים והכריזו על מוקדים שונים במרחב כשטח צבאי סגור".

"למרות זאת, התקיימה הפגנה במרחב, ובמהלכה הודיע קצין משמר הגבול לחה"כ כסיף שאין באפשרותו להיכנס עם רכבו לכיוון קהל המפגינים שעמד במרחק קצר ממנו, ויותר לו מעבר רגלי", נמסר. "על אף האמור, ביקש חבר הכנסת להיכנס עם רכבו למתחם ההפגנה, ובינו לבין השוטרים התפתח ויכוח שבסיומו נכנס כסיף לרכבו והחל בנסיעה איטית עד שפגע ברגלו של שוטר שחסם את דרכו. בתגובה הכה השוטר על מכסה המנוע של הרכב וצעק על חה"כ כסיף. על פי החשד, חה"כ כסיף יצא מרכבו וחבט בראשו של השוטר".

עופר כסיף מכה שוטר (צילום: לפי סעיף 27 א')
עופר כסיף מכה שוטר | צילום: לפי סעיף 27 א'

 

מכתבה של היועמ"שית לחה"כ כסיף מגיע לאחר שהבוקר פרסמנו לראשונה כי היא אישרה שחה"כ צביקה פוגל ייחקר בחשד להסתה לטרור. כפי שדיווחנו, חבר הכנסת מעוצמה יהודית ייחקר במשטרה בעקבות ההתבטאות החריפה שלו אחרי פרעות המתנחלים: "חווארה שרופה וסגורה - זה מה שאני רוצה לראות".

כפי שפרסמנו ב-N12 בשנה שעברה, חבר הכנסת כסיף, אז מהרשימה המשותפת, תועד מכה שוטר בדרכו להפגנה. בתיעוד התקרית נראו השוטר וכסיף מתעמתים, ובסרטון נשמע השוטר אומר לכסיף: "אתה תזיז את הרכב שלך ואתה לא תיכנס בי". כסיף צעק לעברו: "לא לגעת בי בכלל", ולאחר מכן הכה את השוטר בראשו. השוטר זעם על כסיף: "פעם אחרונה שאתה נצמד אליי", כסיף צעק: "מותר לי להיכנס לפה עם הרכב", ובסוף התקרית דרש לדעת את שמותיהם של השוטרים במקום.