אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, קוראת לציבור להרגיע את הרוחות ו"להגיע להסכמה רחבה בציבור". ההודעה יוצאת הדופן שפרסמה היום (חמישי), מגיעה במקביל לזו שיצאה מלשכת רה"מ, שלפיה ינאם הערב בשעה 20:00. לדבריה, "מאז המצור האלים במספרה בתל אביב" התגברו כמות התקריות האלימות כלפי שרים ואישי ציבור.

גברת נתניהו התייחסה במכתבה לאירועי הימים האחרונים, בהם תקיפת השר דיכטר בעזרת דגל על ידי מפגינה ושבירת החלון בכנס בו נאם שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת. בנוסף, היא ביקשה להפנות את תשומת הלב ל"איומים לרצח" שלה, של משפחתה ושל השרים יריב לוין ואיתמר בן גביר, בין היתר.

"אני קוראת לראשי האופוזיציה, שרובם נמנעו מלגנות את האירוע החמור בתל אביב נגדי, להוקיע את האלימות נגד אישי ציבור בטרם זה יהיה מאוחר מדי", כתבה אשת ראש הממשלה וביקשה ממשטרת ישראל לפעול נגד מפירי חוק שמסיתים לאלימות. עם זאת, היא הוספיה כי אותו קומץ אלים "אינו מייצג את רוב אזרחי ישראל שמעוניינים בהידברות, באחדות ובפשרה".

הפגנה בכיכר המדינה מחוץ למספרה של שרה (צילום: אור אדר)
מפגינים מתאספים בתחילת החודש מחוץ למספרה שבה שהתה אשת ראש הממשלה | צילום: אור אדר

בנוסף בהודעתה, חשפה אשת ראש הממשלה כי בעת האירוע, בו מפגינים התאספו מחוץ למספרה בה שהתה, אמרה לאחד השוטרים שחילצו אותה שהיא מקווה שאף אחד מהמפגינים לא נפגע. "אסור לנו להגיע לשפיכות דמים, לאלימות ולהסתה, גם אם יש בינינו חילוקי דעות. אני קוראת לכולם להרגיע את הרוחות ולפעול יחד למען הסכמה רחבה בעם ישראל", חתמה גברת נתניהו את הודעתה.

העיתוי של ההודעה מגיע במקביל להודעתו הדרמטית של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא דוחה את ביקורו המדיני בבריטניה וכי ישא הערב הצהרה דרמטית בשעה 20:00 בערב. נאומו יתחיל מעט לאחר הצהרתו של שר הביטחון יואב גלנט, שצפוי לבקש לעצור את החקיקה במסגרת המהפכה המשפטית.