שרת התחבורה מירי רגב ערכה אמש (שבת) כנס בראשון לציון לכבוד חג הפורים, שם תקפה את המפגינים נגד המהפכה המשפטית וכינתה אותם "אנרכיסטים פריווילגים". בנאומה, הוסיפה השרה: "מאות מפגינים סוגרים על בעלי עסקים, שנאה בעיניהם של החלק 'הנאור' כאילו מדובר בקסבה של טרור".

רגב, שהגיעה למקום בתחפושת של פסל החירות, טענה כי מטרת המפגינים היא "לדכא את הימנים אשר מתנגדים לשלטון הפקידים". לדברי השרה, "אותם פקידים וחבריהם חושבים שאפשר לנצח באמצעות אלימות והסתה, בבריונות והפחדה, בגנבת טנק ועצירת רכבות, מדורה על איילון, גדר תיל על כבישים - העיקר לפגוע בשגרת חייהם של האזרחים".

 

 

"ושיא השיאים - השבוע אירע מצור על אשת ראש הממשלה שהלכה למספרה", אמרה רגב. "אני לא חושבת שי אדם שקול במדינה שלא הזדעזע מהמראות של אשת ראש ממשלה נבחר מחולצת בידי מאות שוטרים וניידות. ארגוני זכויות הנשים לא קיימות כאשר מדובר באשת בנימין. ושרה נתניהו בשלה נשארת, מרגיעה את הספר ובטוחה בצדקת דרכה. אנרכיה של פריווילגים שחושבים שהכול שלהם ורק להם מותר. לא מקבלים את הבחירות ולהם הדמוקרטיה זה עוף מוזר".

שני מפגינים מחו בסמוך למקום האירוע של רגב, שהגיבה על בימת הכנס: "חג שמח גם לאנרכיסטים, אלו שניסו לפגוע באירוע המסורתי שלי ולא הצליחו. אנחנו לא נבהלים ולא מפחדים מכם".

מירי רגב בתחפושת פסל החירות (צילום: יורם כהן, טוויטר)
מירי רגב: "המפגינים - אנרכיסטים פריווילגים" | צילום: יורם כהן, טוויטר

"אני מחופשת לפסל החירות כי אנחנו רוצים חירות ושוויון והזדמנות שנייה לישראל השנייה", הסבירה שרת התחבורה. "נבחרנו למשול ולהביא לאזרחים חירות. ברוח התקופה הנוראית והניסיונות להפיכה שלטונית, יחד נניף את האור ונאיר את הדרך שלה באמת וצדק".

השרה רגב הוסיפה כי היא קוראת להידברות אך ללא עצירת החקיקה: "הם נכנסים לחרדות ומכריזים מלחמה כי אוי ואבוי הם צריכים להתחלק בעוגה. זו השיטה שלהם, הסיפורים וההפחדה. אני קוראת להידברות ומצטרפת לדבריו של ראש הממשלה, אבל הידברות ללא תנאים מוקדמים וללא עצירת החקיקה".