רוב הציבור מסכים עם החלטת בג"ץ שפסלה את דרעי מלכהן כשר ומבקר את תפקודו של ראש האופוזיציה יאיר לפיד - כך לפי הסקר שערך מנו גבע ממכון מדגם בשיתוף אייפאנל ופרסמנו הערב (שישי) ב"אולפן שישי". 

שאלנו את הנבדקים האם הם מסכימים עם פסיקת בג"צ שפסלה את דרעי מלכהן כשר - 63% מהנשאלים אמרו כי הם מסכימים עם הפסיקה, בעוד 27% אמרו שאינם מסכימים. בקרב מצביעי בגוש נתניהו 49% אינם מסכימים עם הפסיקה, לעומת 38% שכן. 

עקב הקולות שנשמעו השבוע ממפלגת ש"ס, לפיהם הפסיקה נובעת ממניעים גזעניים, בחנו האם הציבור מסכים עם כך. 68% אמרו כי לתפיסתם המניע לפסיקה ענייני ו-18% אמרו כי המניע לפסיקה אינו ענייני. גם בקרב מצביעי גוש נתניהו 50% סבורים שהפסיקה אינה נובעת ממניע גזעני, לעומת 31% שסבורים שכן.

בעקבות ההצעה של יו"ר האופוזיציה לקיים משאל עם בנושא המהפכה המשפטית, שאלנו את הנבדקים כיצד יצביעו, אם משאל כזה אכן יערך? 44% אמרו כי יצביעו נגד המהפכה המשפטית ו-37% העידו כי יצביעו בעד המהפכה המשפטית. בקרב מצביעי גוש נתניהו 61% מהנשאלים העידו כי יצביעו בעד ו-18% נגד, בעוד בקרב מצביעי האופוזיציה 72% העידו כי יתנגדו ו-13% ציינו כי יצביעו בעד. 48% מהנשאלים השיבו כי הם תומכים בהפגנות נגד המהפכה המשפטית, בעוד 34% אמרו כי אינם תומכים.  כ-40% ממצביעי גוש האופוזיציה אמרו כי בכוונתם להשתתף בהפגנות. פחות ממחצית מהציבור - כ-47% מהנשאלים העידו כי הם חושבים שתפקודו של הנשיא יצחק הרצוג טוב, בעוד 34% אמרו שהוא רע. 

רוב הציבור, 59% מהנשאלים, חושב שהתפקוד של יו"ר האופוזיציה חה"כ יאיר לפיד אינו טוב בעוד, 30% מרוצים מתפקודו. בקרב מצביעי האופוזיציה 42% אומרים כי התפקוד של לפיד אינו טוב ו-48% מרוצים ממנו.