על רקע הפיגוע במחסום שועפאט והעימותים במזרח ירושלים וביו"ש, ברשימת חד"ש-תע"ל פרסמו היום (חמישי) סרטון בערבית ובו תקפו את ראש הממשלה לפיד, השרה שקד ואחרים: "לפיד ושותפיו נוקמים, רוצחים, ורוקדים על הדם. כפי שהם נכשלו בעזה, הם ייכשלו בשועפאט. הרפו את ידיכם ממחנה הפליטים". 

 

 

 

 

 

 

 

בסרטון הוצגה בין השאר השרה איילת שקד, מיד לאחר שקופית עם המילה "לרצוח" על רקע חורי ירי, וזאת ביחס ל"מעשי לפיד ושותפיו". שקד שלא עוברת את אחוז החסימה בסקרים, הגיעה אתמול לבית חנינא בעקבות הפרות הסדר בבירה וקיבלה סקירה ממפקד התחנה שבגזרתו התרחש ניסיון הלינץ' במשפחה יהודית.

חד"ש-תע"ל מנסה לנקוט לאחרונה קו לאומני, וזאת בעקבות הסקרים האחרונים שנותנים לרשימה 4 מנדטים בלבד על סף אחוז החסימה. הרשימה של איימן עודה ואחמד טיבי מנסה לנגוס בבל"ד שלא עוברת את אחוז החסימה, ובנוסף מנסה הרשימה המשותפת לצאת נגד ההאשמות שימליצו על גנץ ולפיד.

אחמד טיבי, יאיר לפיד ואיימן עודה (צילום: פלאש 90)
אחמד טיבי, יאיר לפיד ואיימן עודה | צילום: פלאש 90

השרה שקד הגיבה על הסרטון: "כשאנחנו רואים את המהומות והעימותים במזרח ירושלים ואז את הסרטון האנטי ישראלי הזה, הכול מתחבר. חד"ש ותע"ל הם מחבלים בחליפות שמסיתים את ערביי ישראל נגד הממשלה ונגד המדינה. אין להם מקום בכנסת ישראל". על כך הגיבה חה"כ מחד"ש עאידה תומא-סלימאן: "אמרה מי שתבשמת בפשיזם... הסתה פרועה ועלילת דם המחייבת חקירה בפלילים!"

בהמשך הודיעה השרה שקד כי הגישה מכתב התראה נגד חד"ש ותע"ל "בגין הסתה ולשון הרע". במסגרת המכתב דרשה שקד להסיר את הסרטון המסית מכל מדיה שאליו הועלה. "אם לא יוסר הפוסט, תהיה הרשימה חשופה לתביעה בגין הוצאת דיבה, פרסום לשון הרע, פיצוי בסך 100,000 שקלים ואף לתביעה פלילית לאור ביצוע עבירת הסתה".

למכתב ההתראה המלא של איילת שקד

בחד"ש-תע"ל הגיבו על איילת שקד: "מי שתומכת בעליונות יהודית: מחבלת בשוויון. מי שמקדמת כיבוש ואפרטהייד: מחבלת בדמוקרטיה. מי שמגרשת תושבים בירושלים המזרחית: מחבלת בשלום. שקד מתקרבנת ומצטרפת לתחרות ההסתה נגד החברה הערבית ונציגיה כדי לקושש עוד כמה קולות מהימין. גם היא מבינה שהמשך העליה באחוזי ההצבעה של האזרחים הערבים יחסום אותה מהגעה לכנסת".