יו"ר הבית היהודי איילת שקד עומדת בפני הכרעה קרובה האם להמשיך בהתמודדות המפלגה לכנסת או תפרוש – כך דיווחנו אמש (ראשון) ב"מהדורה המרכזית". לאחר חודשיים וחצי שבהם היא לא עברה את אחוז החסימה, הסקרים של היומיים הקרובים ואלו שיפורסמו ביום שישי הקרוב יכריעו את גורל המרוץ שלה.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

הדילמה זוכה להתייחסות מצד כמה גורמים במפלגת הבית היהודי, כאשר חלק ממקורבי שקד סבורים שאם לא תעבור ייפול עליה האשם הציבורי במניעת 61 מנתניהו, בפרט בציבור שנכווה הכי קשה משריפת קולות. חלק אחר סבור שכדאי לה לרוץ עד הסוף, משום שממילא רוב מצביעיה לא יתמכו באף אחד אחר, וכי יהיה לה כוח של כמה רבבות מצביעים לקראת הבחירות השישיות, אם יבואו.

איילת שקד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הסקרים של הימים הקרובים יכריעו. איילת שקד | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בסוף השבוע תקפה שקד את שותפה הפוליטי לשעבר נפתלי בנט, ואמרה כי "מבחינה פוליטית הדרכים שלנו נפרדו. הממשלה הזו באמת השפיעה על בנט". יהיו שיגידו שזה מהלך נואש של הרגע האחרון כדי לעבור בכל זאת את אחוז החסימה, אך שקד בחרה לצאת נגד בנט, ובמקביל לפנות ללב של שרה נתניהו.

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית

"הוא בדיוק אמר לא מזמן שהוא נכנס לממשלה אדם אחד ויצא אדם שונה, ואני נכנסתי לממשלה אדם אחד ויצאתי אותו בן-אדם", הסבירה שקד את חילוקי הדעות בין השניים. "אז האמת שמבחינה פוליטית הדרכים שלנו נפרדו. בנט, בסיטואציה שנוצרה, הממשלה הזו באמת השפיעה עליו, הוא לא מסתיר את זה, הוא מדבר על זה גם איתי, עם אנשים. הוא אומר: 'אני היום מסתכל... באמת מסתכל על הדברים, על סדרי העדיפויות אני מסתכל אחרת'".