ראשת מרצ זהבה גלאון התארחה היום (שבת) בשבתרבות בפתח תקווה, שם דיברה על ההסלמה הביטחונית ואמרה כי "שר הביטחון צריך לרסן ולמתן את חיילי צה"ל", והוסיפה: "יש עלייה מטורפת במספר הפלסטינים שנהרגו. אני חושבת שיש התרופפות כזו בנסיבות מסוימות כשיש גם הקלות בהוראות הפתיחה באש".

עוד אמרה גלאון כי "המתנחלים עושים פרעות בפלסטינים והדבר הזה יוצר הסלמה. הצבא מאבטח שיירות של מתנחלים בכל מיני צעדות וזו פרובוקציה. מי שמציע להכניס עוד כוחות לשטחים - האזור הזה ייכנס כאן להסלמה מיותרת. צריכה להיות יד תקיפה יותר כלפי מתנחלים".

על איתמר בן גביר אמרה גלאון: "הוא בריון ופרובוקטור. הכניסה שלו לירושלים מלווה בפורעי הגבעות - ששר הביטחון צריך להכריז עליהן כארגון טרור ולקרוא להסרת החסינות של בן גביר בשל עידוד להסתה ולטרור. כל המטרה של בן גביר זה להפוך את הסכסוך לדתי בירושלים. הוא מוכן לשלם במחיר דמים של יהודים וערבים כדי שהוא יוכל לצלם תמונות לקמפיין שלו. הוא אומר לשוטרים: 'תירו בהם באש חיה'. איפה אנחנו נמצאים?".

ההתפרעויות במזרח ירושלים נמשכו גם ביום חמישי, אז הגיע חה"כ איתמר בן גביר לשכונת שיח' ג'ראח. בשלב מסוים החלו ערבים לזרוק עליו אבנים - והוא שלף את אקדחו, אך לא השתמש בו. לאחר מכן מסר בן גביר כי "הדרג המדיני כובל את הידיים של השוטרים שלנו. לא ייתכן שערבים זורקים אבנים ליד השוטרים והשוטרים לא מגיבים בירי".