חה"כ איתמר בן גביר התראיין אמש (שבת) ל"פגוש את העיתונות" והגיב לסירובו של נתניהו לעלות לבמה עד שהוא ירד ממנה באירוע הקפות שניות בכפר חב"ד: "נעלבתי מנתניהו. אני נשכבתי על הגדר בשבילו, הלכתי למהלך של איחוד פוליטי כי אני רוצה ממשלת ימין. נתניהו עצמו אמר לי לא פעם שהוא סומך עלי יותר מחלק מחברי הכנסת בליכוד. אבל יש אנשים בסביבתו שרוצים ממשלה עם גנץ".

"יש אנשים בסביבתו שרוצים לקחת אותו לכיוון הזה. ב-2009 היועצים שלו לקחו את אהוד ברק, אחרי זה היועצים שלו לקחו את ציפי לבני ואחרי זה לקחו את יאיר לפיד. אז מה אתם מתפלאים?", הוא הוסיף. "אני רוצה שנתניהו יהיה ראש ממשלה ואני אהיה לצידו בממשלת ימין מלא-מלא. בלי גנץ שדיבר על ירושלים מחולקת ועל בירה פלסטינית. ואז נוכל להחזיר את הריבונות, ואת הכוח למדינת ישראל".

איתמר בן גביר בריאיון לפגוש את העיתונות  (צילום: N12)
בן גביר. "נפגעתי מנתניהו. מושכים אותו לגנץ" | צילום: N12

בן גביר התייחס לאירוע בו תועד עם אקדח שלוף בשייח' ג'ראח לצד כוחות הביטחון, וטען שפעל באופן ראוי ובמסגרת תפקידו: "הגעתי לשם כדי לשמור על האנשים. כמו שלפני 5 חודשים הגעתי לשם והכרחתי את המשטרה והשב"כ לעבוד. בחור צעיר קיבל סלע בראש, אני אמור להישאר בבית? זה התפקיד שלי". לאחר מכן פירט בן גביר מה הוא היה עושה שונה מהממשלה הנוכחית: "אם אני במקום שיכול להשפיע, אני נלחם בטרור, ולא נכשל כמו הממשלה הזו שלא פועלת נגד הטרור. צריך חוק חסינות לחיילים ושינוי נהלי הפתיחה באש. כשזורקים סלע על החיילים והשוטרים שלנו הם צריכים להגיב. באים אלי מאות קצינים שאומרים לי שכובלים את הידיים שלהם ולא נותנים להם לפעול".

בשבועות האחרונים הופצו מספר תיעודים של אזרחים יהודים שפעלו באלימות נגד ערבים בשטחים. בן גביר גינה את הפעולות אך טען שהן זוכות לחשיפה מוגזמת. "אני מגנה כל אירוע של זריקת אבן על ערבי. אבל על כל אבן שזורקים על ערבי יש אלף אבנים שזורקים על הילדים שלי ועל הילדים של השכנים שלי. ובינתיים מי שנרצח זה אנחנו, ומי שנוסעים ברכבים ממוגנים זה אנחנו, ומי שמגיע לאולפן עם 3 מאבטחים זה אני כי החמאס רוצה לרצוח אותי - בינתיים טרוריסטים פוגעים בעם היהודי. לא כל הערבים, אבל יש טרוריסטים", אמר החה"כ.

איתמר בן גביר בבית הספר התיכון בליך (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90)
איתמר בן גביר בבית הספר התיכון בליך | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
_OBJ