ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, הגיש היום (שני) תביעת לשון הרע על סך 500 אלף שקלים נגד צייצן הטוויטר יגאל מלכה. לטענת בנט, מלכה שאחריו עוקבים למעלה מ-20 אלף איש, "הפיץ באופן סדרתי" מידע כי בנט גנב 50 מיליון שקל מכספי המדינה לכיסו הפרטי. "איני נלחם בשביל עצמי, אלא למען כל מי שחפץ בתיקון השיח הציבורי בישראל", טען בנט.

התביעה הזו היא הראשונה מתוך סדרת תביעות נוספות שמתכנן בנט בהמשך - כחלק מ"תוכנית ניקיון הרשת". במסגרת אותה התוכנית, בנט הקים צוות תחקירנים ומשפטנים שמטרתה "לפעול נגד תרבות הרעל והפייק ניוז שפשטה ברשתות בישראל". בנט כבר הצהיר כי אם יזכה בתביעה, יתרום את התשלום למשפחות שכולות של חללי צה"ל.

בחודש אפריל, כשבנט כיהן כראש הממשלה, כתב מלכה: "הבנאדם אשכרה שאב במרמה 50 מיליון של מקופת המדינה לחשבונו הפרטי. שנתיים הם אכלו לנו את הראס בגלל חמגשיות וגלידת פיסטוק! בנט לכלא!!".

התביעה מגיעה לאחר שבנט שיגר למלכה מכתב התראה, שניכר כי לא הרתיע אותו. "כמו שהבנתם, הנוכל הבזוי שלח לי התראה לפני תביעה", כתב מלכה בחשבון הטוויטר שלו. "מדובר בתביעת השתקה שאם אכנע לה - הוא יעבור לבא בתור ולזה שאחריו, והכל כדי להוציא מכולנו התנצלויות שיוכיחו שהוא מכנה 'מכונת רעל'. ובכן חברים, טעה בכתובת! התקפלות לא תהיה פה. בואו פיד, הולכים לבית המשפט!". 

מלכה אף פתח מימון המונים, שאותו פרסם בחשבון הטוויטר שלו - וקרא "להצטרף למאבק" המשפטי למען חופש הביטוי. "אנחנו מתארגנים לתביעת ענק נגד הנוכל המוכר לחלקנו בשם נפתלי בנט. כל מי שחש כי נפגע מכך שהאיש הונה אותו, חסם אותו ברשתות, קרא לו מכונת רעל, כתב"מ ושאר כינויים משפילים - מוזמן להצטרף", כתב.

ביום חמישי איים בנט בתביעת לשון הרע נגד עיתונאי "חדרי חרדים" יאיר לוי, וזאת בגלל ציוץ שהעלה בחשבון הטוויטר שלו. הציוץ כלל תמונה שתוארה כתמונת ביתו המשופץ של בנט בתקופה בה היה ראש ממשלה, יחד עם ביקורת על בנט שלדברי העיתונאי "לקח 50 מיליון שקל מהקופה הציבורית".

במכתב ההתראה כתב בנט כי מדובר בפרסום שקרי ובלשון הרע. ל-mako נודע כי לאחר גישור, הושגה פשרה בין שני הצדדים. במכתב התראה לפני תביעה שהוציא ראש הממשלה לשעבר באמצעות עו"ד, נטען כי הציוץ של לוי - שעלה ב-17 ביוני השנה - הוא "פרסום שקרי". בציוץ, כאמור, פורסמו תמונות של בית ראש הממשלה (דאז) המשופץ לכאורה, ולצד התמונות נכתב כי "תיעוד מבית ראש הממשלה נפתלי בנט לאחר השיפוץ".