כבר ביומה השני של הכנסת ה-25, ישנם עימותים בתוך האופוזיציה המיועדת. במפלגת יש עתיד זועמים על אנשי המחנה הממלכתי וטוענים שהם סגרו את הרכב הוועדות הזמניות, זאת מבלי לתאם איתם, ודאגו לעצמם לייצוג יתר. כזכור, אתמול (שלישי) אמר גנץ בישיבת ראשי המפלגות כי בחלק מהנושאים סיעתו תפעל באופן עצמאי.

מנגד, גורמים במחנה הממלכתי טוענים כי מדובר בוועדות זמניות בלבד, וכי זה מקובל שהסיעות מנהלות את ההידברות עם הקואליציה העתידית בנפרד. לדבריהם, החלוקה הכוללת הוגנת וכרגע ממילא יש עתיד ממשיכה לנהל את הכנסת באמצעות מיקי לוי.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

בתוך כך, חה"כ בעז טופורובסקי מיש עתיד אמר היום בכנסת כי "המחנה הממלכתי אמרו הרבה פעמים שהם לא יעשו דילים עם נתניהו ועם הליכוד, אך מסתבר שגם בשליחות גנץ הלך אלקין לסגור דיל עם ביבי. ביבי וגנץ מתקרבים, אנחנו רואים שיש איזושהי חנפנות אחד לשני, וביבי וטיבי סוגרים דילים", הוסיף, כשהתכוון להחלטתו של יו"ר הוועדה המסדרת, חה"כ קיש, להעניק לחה"כ אחמד טיבי את תפקיד סגן יו"ר הכנסת הזמני.

"לפיד הוכיח שאין לו יכולת להוביל"

גורם במחנה הממלכתי הגיב על דבריו של טופורובסקי ואמר: "לפיד הוכיח שאין לו יכולת להוביל לא אופוזיציה ולא קואליציה – עדיין לא שמענו אותו לוקח אחריות על המחדלים שלו. הוא ואנשיו עושים מה שהם הכי טובים בו – מטנפים על אחרים. נמשיך לפעול ולעשות מה שטוב למדינה באופן ענייני ולא באופן שמשרת את הצרכים של לפיד, שראינו כבר לאן הם מובילים".

גם חה"כ אחמד טיבי הגיב על דבריו של טופורובסקי, ותקף: "אתם יזמתם התייעצות של סיעות האופוזיציה. מישהו כפה עליכם לא להזמין את חד"ש-תע"ל, אתה מצפה שאני אתחשב בך? מי שמתייחס אליי בבריונות מבחינתי לא קיים, לא קיים. לא רוצה להתייעץ איתך על שום דבר".