כשבוע לאחר שיו"ר הליכוד בנימין נתניהו הבטיח "להקפיא את עליית המשכנתאות" כחלק מהמאבק באינפלציה במשק, הבהירה לשכתו אמש (שישי) ל"אולפן שישי": "נפלה טעות בדבריו – הוא התכוון להקפאת הארנונה".

בסרטון שפרסם נתניהו ברשתות החברתיות בשבוע שעבר, הוא התחייב: "נחזיר את המדינה למסלול - נטפל ביוקר המחיה, נקפיא עליית המשכנתאות ונביא חינוך חינם עד גיל 3. ביחד נביא שינוי אמיתי".

בלשכתו הדגישו אמש: "נתניהו כבר הבהיר שנפלה טעות בדבריו והוא התכוון להקפאת הארנונה כחלק מהקפאת מחוללי האינפלציה – דלק, חשמל, מים, ולא להקפאת המשכנתאות".

ההכרזה של נתניהו על הקפאת המשכנתאות הייתה מאוד מפתיעה, מכיוון מדובר במהלך לא ריאלי וכלל לא אפשרי - זאת מכיוון שלממשלה אין כלל שליטה בגובה הריבית במשק והיא לא מחליטה על כך. אין פוליטיקאי שיכול להגביל את הריבית על המשכנתאות.

לקראת יום הבחירות הקרב, בסביבת נתניהו טוענים שהוא אופטימי, מריח כבר את הניצחון וחושש בעיקר מטעויות. נתניהו חושש מריאיון מרכזי שאולי יגרום לו יותר נזק מתועלת, ולכן כרגע לא נוקט טקטיקה כזו, בדיוק בגלל שחושש שיש לו מה להפסיד מעימות עם ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

נתניהו גם בוחר כרגע למעט בראיונות בכלי תקשורת מרכזיים עד קו הסיום. כאב הראש הגדול של נתניהו נותר בתוך הגוש שלו – רשימת הציונות הדתית. מוקדם יותר השבוע ביקר ראש האופוזיציה בבנימין כדי לנסות לקרוץ לקהל הדתי-לאומי, וביום חמישי נפגש עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' שהגיע למצודת זאב להתנצל על ההקלטות שבהן נשמע קורא לנתניהו "צרה" ו"שקרן בן שקרן".