שרת הפנים איילת שקד הודיעה היום (רביעי) למשפחת המחבל פאדי קונבר שביצע פיגוע דריסה בירושלים לפני 5 שנים כי יש להם "שבוע לעזוב" את ביתם בירושלים. "השרה שקד הודיעה לבני משפחת המחבל שמעמדם נשלל, כי עליהם לעזוב את ביתם בירושלים בשבוע הקרוב", נמסר מטעם השרה.

בנוסף הודיעה שרת הפנים לשר לביטחון הפנים עמר בר-לב להכין כוחות שיטור לביצוע גירוש בכוח, אם בני משפחת המחבל לא יעזבו בכוחות עצמם את ביתם עד לתאריך 6.10.22. הבוקר פנתה שקד לבר-לב, בבקשה לגרש את קרובי משפחתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בטיילת ארמון הנציב בירושלים שבו נרצחו ארבעה חיילי צה"ל, וזאת לאחר שהורתה לשלול לאלתר את מעמדם לאחר אישור בית הדין לעררים.

"ל-7 מבני המשפחה שמעמדם נשלל אין כל עילה חוקית לשהות בישראל", טענה שקד. "ככל שהם נמצאים בשטחה כעת, הרי הם שוהים שלא כדין ויש להרחיקם בהתאם לחוק הכניסה לישראל. בעוד שדברים אלו תקפים לכל שוהה שלא כדין, במקרה הזה קיימת חשיבות רבה במיוחד להרחיקם מיד על מנת להשיג את תכלית ההחלטה ופסק הדין - להרתיע מחבלים פוטנציאליים מביצוע מעשים דומים".

"בתקופה ביטחונית זו, דחיפות הפעולה מקבלת משנה תוקף, שכן מחובתנו כלפי אזרחי מדינת ישראל היא לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו על מנת להגן על הציבור פני הטרור הרצחני שמאיים להרים את ראשו. כידוע, האחריות הביצועית על הרחקת שוהים שלא כדין תושבי יהודה ושומרון מונחת על כתפי משטרת ישראל ומשמר הגבול ועל כן, השרה פנתה לשר לביטחון הפנים האמון על כוחות הביטחון על מנת שיפעלו לגרש את קרובי המשפחה של המחבל מיד".

 

על רקע הודעת שקד הבוקר, השר לביטון הפנים עמר בר-לב השיב כי ככל שבני משפחת המחבל לא יצייתו לחובה, המשטרה תפעל לצורך מימוש ההחלטה "בהתאם להוראות הדין, סדרי עדיפויות וצרכים מבצעיים".

בפיגוע בטיילת ארמון הנציב לפני 5 שנים, המחבל פאדי קונבר דהר עם משאית לעבר קבוצת ישראלים שירדה מאוטובוס. בפיגוע נרצחו 4 חיילים: סגן שיר חג'אג', סגן יעל יקותיאל, סג"מ שירה צור וסג"מ ארז אורבך, ונפצעו 13 בני אדם נוספים.