פרסום ראשון: אחרי שהכנסת אישרה בקריאה טרומית את החוק שאמור לתת לו סמכויות חסרות תקדים, השר המיועד לביטחון לאומי איתמר בן גביר מוותר על הסעיף שלפיו השר יהיה אחראי לקביעת מדיניות, העמדה לדין וחקירות - כך פרסמנו הערב (שישי) ב"אולפן שישי". בן גביר התעקש שהשר יתווה את מדיניות המשטרה, פרקטיקה שקיימת גם כך עשרות שנים. בינתיים, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לא מתכוון להתפטר מתפקידו.

בסקר "אולפן שישי" שערך מנו גבע ממכון מדגם שאלנו מי השיג הכי הרבה במו"מ להקמת הממשלה - והמנצח הוא איתמר בן גביר שיותר מרבע (26%) חושבים שהוא השיג הכי הרבה במשא ומתן. 20% חושבים שהחרדים ניצחו, אחר כך בצלאל סמוטריץ' ורק בסוף הליכוד - המפלגה הכי גדולה וזו שבאמת ניצחה את הבחירות - עם 14% בלבד. גם בקרב מצביעי גוש נתניהו רבע משוכנעים שבן גביר השיג הכי הרבה במשא ומתן - והליכוד אחרון.

סקר על המו

סקר: 25% משוכנעים שבן גביר השיג הכי הרבה במו

שאלנו גם אם מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי צריך להתפטר על רקע חוק בן גביר שהופך את השר לסוג של מפכ"ל על. 49% השיבו שהמפכ"ל לא צריך להתפטר לעומת 25% שחושבים שהוא צריך. 36% ממצביעי גוש מתנגדי נתניהו חושבים שהמפכ"ל צריך להתפטר לעומת 15% בגוש מצביעי נתניהו.

סקר אולפן שישי: האם המפכ

סקר אולפן שישי

כששאלנו אם בעקבות ההסכמים עם המפלגות החרדיות אתם חוששים שהמדינה תהפוך ליותר דתית, 49% לא חוששים שזה מה שיקרה לעומת 47% שחוששים. כצפוי, רוב מכריע של מצביעי גוש מתנגדי נתניהו חושש שזה מה שיקרה.

49% חוששים שהמדינה תהפוך לדתית יותר

השבוע ביקש יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה המיועד, שהמדינה תשלם במקומו את הפיצויים שהוא נדרש לשלם במסגרת תביעת דיבה, בגובה של יותר מ- 400 אלף שקלים. יותר משלושה רבעים אומרים שנתניהו צריך לשלם בעצמו. רק 10% חושבים אחרת. גם בקרב מצביעי גוש נתניהו, רוב גדול מתנגד לכך שהמדינה תשלם את הפיצויים במקום יאיר נתניהו.

סקר: המדינה צריכה לשלם את הפיצויים שבהם חויב יאיר נתניהו?

סקר אולפן שישי