יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני תקף בחריפות את שותפו וראש סיעתו יצחק גולדקנופף על הסכמתו להשתתף בקבינט המדיני-ביטחוני. "לקבל החלטה לבד, לקחת חבר בקבינט המדיני ביטחוני, מה שלא היה אף פעם, יהדות התורה מאז קום המדינה לא היה דבר כזה", אמר בתדרוך לכתבים חרדים אמש (שבת), "אני לא מבין דבר אחד. מה קרה פתאום שחותמים על הסכם בלי לדבר איתנו. גולדקנופף לא יכול היה להרים טלפון?".

סיקור N12

גפני טוען שהזעם שלו נובע בשל חברותו של גולדקנופף בקבינט, אך ברקע יש גם אי הסכמות שלהם על אופי התיקון לרפורמת הסלולר. גולדקנופף רוצה לשמר את המצב הקיים של מונופול הרבנים לענייני תקשורת, גפני מנגד (מטעם הליטאים) רוצים להקים ועדה מתחרה עם תמיכה מהרב אדלשטיין.

"מה קרה שפתאום חתמו והוא לא מתקשר להגיד לי? את מה הוא רצה להסתיר? מה הוא מיהר לחתום?", רתח גפני, "אני לא מדבר על הסיפור של הקומה הכשרה, אבל בעיקר על הנושא של הדיור שהחלטנו והם לא הכניסו את זה - והתברר שאגודת ישראל התנגדה לפרק של הדיור, פחדו שניקח להם את הקרדיט".

"מותר לנו לסחור בעניינים של חיי אדם?!"

גפני המשיך ותקף את שותפו: "אם היו אומרים לנו לגבי הקבינט היה לנו ויכוח איתם, היינו מגיעים להסכמה כזו או אחרת. הכול התנהגות כזו שהיא לא חברית. התנהגות שאני לא התנהגתי. מתחת לכל ביקורת. לא יעבור לסדר היום. הוא עושה את זה (חברות בקבינט) בהיחבא. מותר לנו לסחור בעניינים של חיי אדם?!".

משה גפני ויצחק גולדקנופף בחדר סיעת יהדות התורה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
משה גפני ויצחק גולדקנופף בחדר סיעת יהדות התורה בכנסת | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוא סיפר: "אני שאלתי האם לחתום על הסכם את גדולי התורה באותו הערב שבסוף מצאתי את הפתרון שאנחנו נגיד רק מה את התפקידים שקיבלנו. שאלתי את גולדקנופף מה עמדת גדולי התורה אצלכם, הוא אמר לי 'אני לא רוצה לשאול כי הם יגידו לי לא'. זו התנהגות לא של שותפים, בעיקר כי אנחנו הכנסנו אותם לכנסת, אחרת הם היו בחוץ. הם עשו את הדבר הכי מרכזי ולא דיבר איתי. אנחנו חושבים על הכול מחדש. אני לא מאיים, נשקול את הכול מחדש. התנהגות מופרעת. עשיתי לו משהו רע?".