ראש הממשלה יאיר לפיד לא נואש מניסיונותיו להביא לאיחוד בין מפלגת העבודה למרצ, למרות סירובה של יו"ר העבודה מרב מיכאלי. עם שובו מגרמניה הוא צפוי להפציר במיכאלי ויו"ר מרצ זהבה גלאון להתאחד, כאשר הוא יגיע ככל הנראה עם נתונים חדשים שיסייעו לו לשכנע אותן. בריאיון ב"מהדורה המרכזית" חזרה הערב (שני) מיכאלי על עמדתה, והוסיפה כי "אני קוראת ללפיד להפסיק לירות בנגמ"ש ולהתרכז ביריב האמיתי".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

למהלך שלפיד מתכנן אין הרבה היתכנות, משום שלמפלגת העבודה יש מוסדות, וכדי להביא לאיחוד צריך לכנס אותם 48 שעות לפני הגשת הרשימות – כלומר בתוך שעות ספורות. המשמעות היא שגוש המרכז-שמאל יוצא לדרך בסיכון, ולא מוכן לבחירות כמו הגוש הנגדי.

ריאיון עם השרה מרב מיכאלי (צילום: n12)
"אי אפשר להאשים אותי שאני לא חרדה משובו של נתניהו לשלטון". מיכאלי בריאיון, הערב | צילום: n12

בריאיון ב"מהדורה המרכזית", תקפה מיכאלי את לפיד ורמזה כי הוא פועל מתוך היסטריה. "אנחנו נלחמות על האמת שלנו", הבהירה יו"ר מפלגת העבודה. "אי אפשר להאשים אותי שאני לא חרדה משובו של נתניהו לשלטון, ואני פועלת מתוך שיקול דעת ולא מתוך היסטריה". היא הוסיפה כי "אני בונה מחדש את הכוח הפוליטי של מחנה המרכז-שמאל. אני לא רואה ביש עתיד יריבים, אלא אומרת להם: בואו נילחם ביחד נגד היריב האמיתי".ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

לדבריה, ריצה בשתי מפלגות נפרדות תועיל לגוש ותביא יותר קולות לשתי המפלגות. "חברי הכנסת שלנו עשו עבודה מצוינת בכנסת החולפת ואין לי ספק שמפלגת העבודה תקבל את הקולות. אני בטוחה בזה שזה הדבר הנכון כדי להבטיח שנתניהו לא חוזר", הבהירה. שרת התחבורה התייחסה גם לנושא התחבורה הציבורית בשבת, שאותו היא מנסה לקדם בימים אלו, והבהירה כי "יש לנו רוב לתחבורה ציבורית בשבת בממשלה הנוכחית".

לדברי מיכאלי, "עכשיו, כשאין צורך להשיג הסכמות עם החרדים, יש לנו חלון הזדמנויות היסטורי. אני קוראת ללפיד לעזור לי לקדם תחבורה ציבורית בשבת - מה שאפשר לעשות כבר עכשיו".