ראש הממשלה יאיר לפיד שיגר היום (ראשון) מכתב לראש האופוזיציה נתניהו ובו הזמין אותו ל"פגישת עדכון בענייני המדינה שעל הפרק". ביום שישי פרסם לפיד הודעה על כך ששוחח על כך עם נתניהו בשעה שזה התקשר לברך אותו, אך נתניהו כתב בהודעתו על השיחה שהוא ביקש שהעדכון יתבצע על ידי המזכיר הצבאי בלבד, ללא לפיד.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"בהתאם לחוק הכנסת, אני מבקש להזמין אותך בהקדם לפגישת עדכון בענייני המדינה שעל הפרק", כתב לפיד במכתב רשמי לנתניהו. "תיאום הפגישה יעשה בציר לשכות כמקובל".

מכתב לפיד לנתניהו

ביום שישי התקשר נתניהו ללפיד לאחר כניסתו לתפקיד ראש הממשלה. בהודעה מטעמו של ראש האופוזיציה נכתב כי נתניהו איחל ללפיד "ארבעה חודשים קרובים של שקט ביטחוני" ואף ביקש כי העדכון הביטחוני יתבצע באמצעות המזכיר הצבאי - "כדי למנוע את הפיכתו לכלי פוליטי בזמן בחירות".

זמן קצר לאחר מכן, פורסמה הודעה מטעמו של לפיד, שהגיב לבקשת נתניהו: "ראש הממשלה יאיר לפיד שוחח כעת עם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שבירך אותו לרגל כניסתו לתפקיד. לפיד הזמין את נתניהו לבוא כמקובל לתדרוך בטחוני בלשכתו עם המזכיר הצבאי".

ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה (צילום: חיים צח, לע"מ)
לפיד בישיבת הממשלה הראשונה תחתיו, הבוקר | צילום: חיים צח, לע"מ

מוקדם יותר הצהיר לפיד בישיבת הממשלה הראשונה שאותה הוביל, כי "המטרה שלנו בחודשים הקרובים היא לנהל את הממשלה כאילו אין מערכת בחירות". הוא הוסיף כי "אזרחי ישראל זכאים לממשלה מתפקדת בכל רגע נתון. זו הציפייה מאתנו, זו הציפייה שלי מחבריי השרים".

לדברי לפיד, "הממשלה הזו תמשיך לפעול לטובת האזרחים בדיוק כפי שעשתה כל השנה האחרונה. אנחנו נביא החלטות, אנחנו נוציא לפועל מהלכים, אנחנו נמשיך לחזק את עוצמתה הכלכלית, המדינית והביטחונית של מדינת ישראל".