"יריתי בבן אדם, תשלחו ניידת" – כך נשמע לפני כחודש וחצי הסב שמואשם ברצח סב אחר לפני כחודש וחצי ברמת גן, על רקע פרידה של ילדיהם הנשואים. בסרטוני מצלמות האבטחה וההקלטה למוקד מד"א שפרסמנו אמש (שלישי) במהדורה המרכזית מתגלה התכנון הקפדני לכאורה של הרצח: מהשלב שבו הסב קיבל את נשק מחבר, ועד לחלק שבו הסגיר את עצמו לידי השוטרים.

את הרצח הזה, כך טוענת הפרקליטות, תכנן הסב הזה בקפידה. הוא לא קיבל את העובדה שכלתו ביקשה להיפרד מבנו. בשבת לפני כחודש הוא פנה לחברו הרצל שממי, ובתיעוד ממצלמות האבטחה הוא נראה נוהג בהונדה הכחולה לעבר ביתו של שממי בחדרה.

חשד לרצח ברמת גן (צילום: מד"א)
זירת האירוע ברמת גן | צילום: מד"א

השניים הסתודדו ובשלב זה, כך על פי האישום, שממי סיפק לסב אקדח וכדורים. במצלמות האבטחה הסב נראה חוזר לביתו כשהוא נראה מסתיר חפץ מתחת לחולצתו. משם הוא נסע הישר לביתו של אבי כלתו, יוסף יוספיה ז"ל, שברמת גן.

על פי כתב האישום שני הסבים עלו יחד במעלית, וכשיצאו ממנה החל הסב לירות שישה כדורים לעברו של יוספיה, שמת במקום. אחד השכנים טלפן למשטרה במהלך הירי, וברקע השיחה אפשר לשמוע קול נפץ. "יש יריות וצעקות 'הצילו'", הוא נשמע מספר למוקדנית המשטרה.

הסב היורה טלפן בקור רוח למוקד מד"א, התוודה, הכווין את הכוחות וחבר לניידות. "שלום, יריתי בבן אדם, אני ברחוב הגליל", הוא נשמע אומר למוקדנית מד"א. על השאלה אם הקורבן צריך טיפול רפואי, הוא נשמע השיב: "לא, יריתי בו. יריתי בו, הרגתי את המשפחה". הוא המשיך: "הוא בקומה שלו ליד הבית. אני בכניסה לבניין, תשלחו ניידת".

בשלב זה של השיחה נשמעת ברקע סירנה של ניידת משטרה. הסב ציין בשיחה עם המוקדנית: "הנה יש כאן ניידות, אני ניגש לניידות". לאחר מכן הוא נשמע ניגש לשוטרים ומכווין אותם לעברו: "פה! פה! חבר! אני יריתי בבן אדם".

החקירה העלתה כי הסב לקח קשה את פרידתם של בנו וכלתו. לאביה יוספיה ז"ל שלח בימים שקדמו לרצח מסרונים רבים שלא נענו. "הורס משפחות. נשבע בקברי הוריי - אתה תשלם", נכתב באחת מההודעות.

עו"ד אייל שמולביץ, פרקליטו של הסב שנאשם ברצח, אמר ל-N12: "לא היה תכנון, לא הייתה מחשבה פלילית, בטח שלא לרצח. קיימות מספר הגנות משפטיות שביניהן גם המצב הנפשי שהיה באותו אירוע, וגם הייתה לפי הראיות פליטת כדור".

כתב אישום הוגש גם נגד החבר, הרצל שממי, המואשם בהחזקה, נשיאה ומסירה של כלי נשק. "לרגע הוא לא חלם שעם הנשק הזה הולך להתבצע רצח", טוען עו"ד שי לוי, פרקליטו של שממי. "הוא לא חלם ולא חשב על זה, לא ידע את זה. כך אפילו על פי כתב האישום. מה שמיוחס לו - החזקת נשק, מסירת נשק ונשיאת נשק. אין לו שום קשר לביצוע הפשע, לא לרצח ולא לשום דבר אחר".

עו"ד שי לוי
עו"ד שי לוי
עו"ד אייל שמולביץ
עו"ד אייל שמולביץ

צו איסור פרסום הוטל על זהותו של הסב היורה המואשם ברצח בנסיבות מחמירות, זאת כדי שלא לחשוף את בתו ונכדיו. הפרקליטות מבקשת כעת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.