ראש האופוזיציה בנימין נתניהו פרסם אתמול (שלישי) סרטון ובו תקף את רה"מ לפיד על הודעת דוברו ש"ישראל מאמינה שאפשר וצריך להגיע להסכם על הקו הימי בין לבנון לישראל". בסרטון שפרסם, כתב נתניהו: "אזרחי ישראל, יש לי הודעה מאוד מדאיגה עבורכם".

"לפיד התקפל לגמרי מול איומי נסראללה. נסראללה איים עליו שאם נפעיל את מאגר כריש, לפני שנמחתום על הסכם גז עם לבנון, הוא יתקוף את ישראל. לפיד נבהל ולא הפעיל את כריש ועכשיו הוא מתכוון למסור ללבנון גז בשווי מיליארדי דולרים", טען נתניהו.

על רקע הדברים של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, לפיד תקף אותו: "האמירה של נתניהו היא חוסר אחריות נורא. זו פגיעה במשא ומתן של ממשלת ישראל, פגיעה באינטרסים הביטחוניים והמדיניים והכלכליים שלנו".

"לגבי לבנון, אנחנו בתוך משא ומתן מאוד מורכב ומתקדם. נתתי לצוותי המשא ומתן שלנו פרמטרים ברורים מאוד בתיאום עם שר הביטחון איפה נמצאים הצרכים שלנו בביטחוני, במדיני ובכלכלי", הוסיף רה"מ לפיד. "אם נגיע לזה בתוך שמירה על הפרמטרים האלה - טוב, אם לא - מדינת ישראל חזקה ותדע להגן על עצמה. אני ממשיך את הביטוי 'אופטימיות זהירה'. היום בבוקר ישבנו עם הצוותים האמריקאים, הם הלכו ללבנונים, זה מתנהל כמו שמתנהל משא ומתן".

"ראיתי מה שהוציא נתניהו על זה, זה חוסר אחריות לאומי נורא. ראש הממשלה נמצא בניו יורק בעצרת האו"ם. באמריקה מתנהל משא ומתן מורכב, הוא לא מכיר את הפרטים כי לא קיבל עדכון ביטחוני, זו פגיעה במשא ומתן של ממשלת ישראל, פגיעה באינטרסים הביטחוניים והמדיניים והכלכליים שלנו. זה לא משהו שאפשר לצפות מראש אופוזיציה לעשות סרטונים בשביל קמפיין. אני הייתי ראש אופוזיציה ובמצבים דומים נהגתי אחרת לגמרי".

בליכוד מסרו בתגובה על דבריו של רה"מ לפיד: "חוסר האחריות האמיתי הוא של יאיר לפיד שנכנע לאיומי נסראללה ומוסר שטחים ריבוניים של מדינת ישראל לידי חיזבאללה, בהפסד של מיליארדים לאזרחי ישראל ובלי שום פיקוח ישראלי או דיון בכנסת. לפיד מפקיר את ביטחון ישראל".

לפי דוברו של רה"מ לפיד כפי שפרסם שלשום בהתייחס להסכם המתגבש עם לבנון, "צריך להגיע להסכם באופן שישרת את האינטרסים של אזרחי שתי המדינות". לדברי הדובר, "ההסכם יתרום רבות ויועיל ליציבות האזורית. ישראל מודה למתווך האמריקני על עבודתו המאומצת בניסיון להביא להסכם. הפקת הגז מאסדת כריש אינה קשורה למו"מ, האסדה תחל בהפקת הגז ללא עיכובים ברגע שזה יהיה אפשרי".