כמה שעות אחרי שיו"ר רע"ם מנסור עבאס אמר כי אין למפלגה שום השפעה על מבצע "עלות השחר", חה"כ וליד טאהא ממפלגתו התייחס אמש (שבת) לפעילות של צה"ל ברצועת עזה. לדבריו "דמם של חפים מפשע, בני עמנו הפלסטיני בעזה ובכל מקום, אינו דלק שהמפלגות בישראל משתמשות בו למטרותיהן הפוליטיות".

את הדברים פרסם טאהא בערבית בעמוד הפייסבוק שלו, וכינה את המדיניות הישראלית "מדיניות של התנקשות, דיכוי ותוקפנות, שאותה ביצעו כל ממשלות ישראל לאורך עשרות שנים נגד עזה הנצורה ונגד העם הפלסטיני בכלל".

בהתייחס למבצע בעזה הוא אמר כי הוא לא יביא לשלום וליציבות באזור. לדבריו, "במקום המדיניות הארורה הזו, ממשלות ישראל היו צריכות לפעול לסיום הכיבוש ולהסרת המצור שמוטל על עזה". עוד הוא הוסיף כי "כל תושבי האזור צריכים לחיות בכבוד ובביטחון".

"הממשלה הזו צריכה לעזוב את עזה ולעצור את המלחמה המטורפת הזאת", הוסיף טאהא, והדגיש: "אנו עומדים לצד בני עמנו נגד התוקפנות והמלחמה, וקוראים להפסקת המלחמה, לחזרה לדרך השלווה ולהפסקת המלחמות באזור".

יו"ר רע"ם מנסור עבאס בכנסת (צילום: MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES, Getty Images)
"ברע"ם שואפים לקחת חלק בכל החלטה שתביא לשלום", יו"ר רע"ם מנסור עבאס | צילום: MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES, Getty Images

מוקדם יותר היום אמר יו"ר רע"ם מנסור עבאס ל-N12 כי המפלגה נמצאת בכנסת כדי לעבוד למען החברה הערבית ולא כדי להשפיע על מדיניות החוץ והביטחון של מדינת ישראל. יחד עם זאת, הוא הדגיש כי ברע"ם שואפים לקחת חלק בכל החלטה שתביא לשלום ולהסדרה באזור.