החלטת רע"ם להקפיא את חברותה בקואליציה ואת פעילותה הפרלמנטרית בכנסת הצליחה להרעיד את אמות הסיפים של קואליציית בנט-לפיד וגרמה לליכוד לחשב מסלול מחדש. באופוזיציה מסמנים את חה"כ מאזן גנאים (רע"ם) כמי שיכול לפרק סופית את הממשלה – וכבר עכשיו מפעילים עליו לחצים כבדים.

גנאים סומן על ידי הליכוד, ככל הנראה בעקבות המכתב ששיגר לראש הממשלה בנט, ובו איים לפרוש מהקואליציה אם לא תופסק פעילות כוחות הביטחון במסגד אל-אקצא. מאז, גנאים מקבל שיחות ופניות מגורמים שונים שהליכוד שולח אליו כדי לשכנעו לצאת נגד החלטת רע"ם על ההקפאה ולהכריז על פרישה רשמית מהקואליציה.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
ראש האופוזיציה בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

בסביבתו של גנאים מדגישים כי הפניות מגיעות מגורמים בחברה הערבית שמזוהים עם הליכוד או מקורבים אל המפלגה. לטענתם, גנאים מקבל הצעות נדיבות מאותם גורמים באשר לעתידו הפוליטי. בשיחה עם N12 הבהיר חבר הכנסת ממפלגת רע"ם שאינו מתכוון לשתף פעולה עם הליכוד בשום צורה שהיא, ושלא יסכים לקבל כל הצעה שתגיע מהם. "מי שמתנגד למדיניות הממשלה הנוכחית יתנגד עוד יותר למדיניות של ממשלת נתניהו", אמר גנאים.

חשוב לציין שגנאים מתכנן לרוץ לראשות עיריית סח'נין בבחירות המקומיות הקרובות, כך שההצעות שהוא מקבל קשורות בין היתר גם בעניין זה.

"מי שמתנגד למדיניות הממשלה הנוכחית יתנגד עוד יותר למדיניות של ממשלת נתניהו"

חה"כ מאזן גנאים בשיחה עם N12

היום צפויים חברי רע"ם להיפגש אחר הצוהריים בכפר כנא לדיון עם יו"ר המפלגה מנסור עבאס, לשיחת התייעצות ולהערכת מצב. חברי רע"ם מגיעים לישיבה בעוד שלא כולם מרוצים מההחלטה להקפיא את חברות המפלגה בקואליציה. חברי המפלגה צפויים לדרוש מעבאס להכריז על צעדים נוספים וחמורים יותר – כמו פרישה סופית מהקואליציה.