מהומה פרצה הערב (רביעי) בכנסת במליאה עם העברת הצעת החוק של מיכל שיר ברוב של 0:72 בקריאה טרומית בנושא הכרה באחים שכולים. המהומה פרצה לאחר שחה"כ אחמד טיבי ביקש לעצור את אורית סטרוק במהלך הנאום שלה, לאחר שהאשימה ח"כים ערבים בתמיכה בטרור וברצח.

חה"כ טיבי ששימש כיו"ר אמר כי סטרוק נמצאת במפלגה היחידה שכוללת מורשע בתמיכת טרור ואז הפסיק את הדיון וסילק את סטרוק מהמליאה: "לא יכול לקבל האשמה של חברי כנסת ערבים ברצח". עוד הוצאו מהמליאה חברי הכנסת בן גביר, סמוטריץ' ורוטמן. 

חה"כ אורית סטרוק פנתה לחה"כ שיר: "את יודעת כמה את אהובה עליי וכמה את יקרה לליבי. את רוצה לקדם חוק שיקדם אחים שכולים, בגלל החברים שלך לקואליציה כמה עוד אחים שכולים יהיו..."

ח"כ אורית סטרוק (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ אורית סטרוק | צילום: ערוץ הכנסת

מטרת החוק היא הכרה באחים ובאחיות שכולים ולהסדיר את מעמדם כך שיהיו זכאים לקבלת הודעה רשמית על קרות האסון ויקבלו את כל המידע אודות הזכויות המגיעות להם. חה"כ מיכל שיר סגמן: "לאחר מאבק ארוך של שנים, הצלחנו. עד היום המושג אח שכול לא היה קיים במדינת ישראל. האחים השכולים שעברו דרך חתחתים היו למעשה צריכים לקושש מידע מהמדינה ומוסדותיה ולעיתיים קרובות נאלצו לשמוע על האסון דרך גורם שלישי. בזכות הצעת החוק הזו המדינה תכיר לראשונה באחים השכולים - תתחיל לראות וליידע אותם על האסון והזכויות להם הם זכאים".

מיכל שיר (צילום: ערוץ הכנסת)
מיכל שיר | צילום: ערוץ הכנסת
ח"כ בצלאל סמוטריץ' (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ בצלאל סמוטריץ' | צילום: ערוץ הכנסת

יו"ר הציונות הדתית חה"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לאירוע: "‏אחמד טיבי משתמש פעם אחר פעם בתפקיד יו"ר הישיבה כדי להכניס את דעותיו ולתקוף חברי כנסת. 4 שנים ישבתי על הכיסא הזה בחדרת קודש ומעולם לא העליתי בדעתי לנהוג כך. העובדה שמיקי לוי נותן לו להמשיך לנהל את המליאה היא חרפה שרומסת את שאריות כבודה של הכנסת. אל תעזו להטיף לנו יותר על ממלכתיות".

חה"כ רוטמן הגיב: "בושה וחרפה לכנסת ישראל. יועצו של רב המחבלים, הארכי רוצח, יושב בכיסא שהעניקו לו חברי הקואליציה הישראלית פלסטינית ומנהל את הדיון על זכויות משפחות שכולות. אותן משפחות שלרוצחי יקיריהם הוא מעניק כבוד מלכים. הבריונות כלפי אורית סטרוק וניצול התפקיד לרעה רק מוסיפים לחרפה".