הצעת החוק "ממדים ללימודים" תעלה היום (שני) להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, בינתיים ללא רוב בעדה. שר הביטחון בני גנץ הבהיר כי הוא מצפה גם מחברי מפלגת רע"ם להצביע בעד החוק. "אני מצפה מכל מרכיבי הקואליציה לתמוך בחוק ממדים ללימודים", הדגיש.

"לא אקבל השתמטות של אף מרכיב בקואליציה מההצבעה", אמר שר הביטחון. "כפי שאמרתי בעבר - משמעת קואליציונית איננה מותרות אלא תנאי בסיסי ליכולת המשילות וליכולת התפקוד שלנו".

רה"מ נפתלי בנט נשא הצהרה קצרה בכנסת: "לוחמי צה"ל נלחמו בשבילנו והיום תורנו להילחם בשבילם, לתת להם את מה שמגיע להם היום, ולא עוד חצי שנה או 4 שנים אם הליכוד יחזור לשלטון או אם לא. אני קורא מכאן לחברי האופוזיציה - תפקידכם להילחם בממשלה ולא בלוחמים שלנו. אל תעשו פוליטיקה קטנה ואל תרימו יד נגד חיילי צה"ל". הוא הוסיף: "אנחנו במצב טוב ורק משתפרים. יש לנו דרך ארוכה ואף אל פי כן נוע ינוע".

ישראל בדרך לבחירות? הזירה הפוליטית

השרה כהן: "עבאס ולפיד עושים היסטוריה"

במקביל, השרה לשוויון חברתי מירב כהן (יש עתיד), לשעבר חברת מפלגתו של גנץ, אמרה בכנס לשעת עורכי הדין כי נוצר מצב "אבסורדי" שבו ייתכן שחוק ממדים ללימודים יעבור דווקא בתמיכת רע"ם הערבית ולא בתמיכת הליכוד. "בדיוק היום חוק 'ממדים ללימודים' אמור לעלות להצבעה לכנסת, ואנחנו במצב שיש סיכוי גדול יותר שהחוק הזה יעבור באמצעות רע"ם מאשר על ידי קולות הליכוד", הסבירה.

לדברי כהן, "הניסיון עם מנסור עבאס מלמד שצריך לחלק לקבוצות של מתונים וקיצוניים, והמתונים יכולים להסתדר ביחד, הם יכולים להגיע למכנה משותף". בהמשך הוסיפה: "בסוף צריך להסתכל על המעשים והאמירות. זה בן אדם שמגנה אלימות, בן אדם שנותן גיבוי לכל מה שצריך כדי שהמדינה הזאת תגן על עצמה. הנושאים הכלכליים והחברתיים שאנחנו מקדמים ביחד חשובים מאוד".

"אפשר לקרוא היסטוריה ואפשר לעשות היסטוריה", ציינה כהן. "ואני חושבת שמנסור עבאס ויאיר לפיד בשותפות הזו עושים היסטוריה במו ידיהם. אני חושבת שזו נקודת ציון מאוד חשובה".