חזקי ברוך, כתב ערוץ 7 שהותקף אתמול בכנס תקווה חדשה, סיפר היום (שלישי) בריאיון לרפי רשף על התקיפה שעברו הוא ופעיל פוליטי שהפריע למהלך הכנס. בריאיון גם סיפר ברוך על שיחת טלפון שקיבל מהשר יועז הנדל, שהסביר לו כי הפעילים שתקפו אותו "כנראה באו מהליכוד". בתקווה חדשה לא התנצלו או גינו את התקרית, והבהירו כי הפעיל שהותקף אינו חבר במפלגה. "כל היבטי התקרית מאמש ייבדקו", מסרו במפלגה.

"פוצצו אותו במכות", סיפר ברוך על האלימות שחווה הפעיל הפוליטי שהתפרץ באולם במהלך נאומו של יו"ר תקווה חדשה גדעון סער ופונה באלימות מהאולם. "אלימות מאוד מאוד קשה. ארבעה או חמישה אנשים, לא מאבטחים אלא חברי המפלגה עם תגי שם, התנפלו עליו והכו אותו", הוסיף.

עיתונאי חדשות שבע (צילום: חדשות 12)
"אלימות מאוד מאוד קשה", העיתונאי חזקי ברוך, הערב | צילום: חדשות 12

לדברי ברוך, גם הוא הותקף בכנס בעת שניסה לצלם את ההתרחשות. "זה התחיל בתנועת הסתרה עם היד על המצלמה, אחרי זה עברו לדחיפות וניסו לגלגל אותי שם מהמדרגות. גם אגרופים לתוך הבטן", סיפר באולפן ביום שאחרי. "בזווית העין ראיתי את הבחור השני, שהיה שרוע על הרצפה לאחר שהכו אותו מכל הכיוונים. למרות זאת האנשים שם המשיכו לבעוט בו. אחרי 3-4 דקות, כשכבר היינו מחוץ לאולם, הגיעו שוטרים".

ברוך סיפר כי לאחר שהאירוע הסתיים התקשר אליו יו"ר המפלגה גדעון סער ושאל לשלומו. "הוא התנצל ואמר שהאירוע יתוחקר", אמר ברוך. "היום בבוקר התקשר גם שר התקשורת יועז הנדל, גם התנצל ורמז כי הפעילים שתקפו כנראה באו מהליכוד ולכן רגילים לסגנון הזה שם".

בריאיון הוסיף ברוך כי לפי הידוע לו, הפעיל הפוליטי שהותקף באלימות הוא פעיל של תקווה חדשה. "ירדתי יחד עם הבחור שהותקף לקבלת טיפול רפואי. הוא סיפר לי שהוא בן למשפחה שכולה, מכיר את גדעון סער ותומך בו", אמר. "למי שלא חבר המפלגה לא היתה אפשרות להיכנס לאולם בלי לעבור סינון שבו ווידאו שאתה חבר מפלגה בהרשמה מראש".

בתקווה חדשה לא התנצלו או גינו את התקרית, והתמקדו בתגובתם בכך שהפעיל הפוליטי שהותקף בכנס אינו תומך של מפלגתם. "אליהו ניסים אינו חבר מפלגת תקווה חדשה וגם לא נכלל ברשימות תומכיה", נמסר מהמפלגה היום. הם טענו כי הפעיל שהותקף התחזה לאדם אחר בכניסה, והבהירו כי "האירוע היה סגור לחברי המפלגה בלבד ולתומכים שאושרו".

"ניסים כבר ביצע לכאורה פרובוקציות דומות בעבר, למשל - בכנס של השרה איילת שקד בנתניה לפני מספר חודשים", הוסיפו בתקווה חדשה. "לפי העמוד האישי שלו ברשתות החברתיות, ניסים הוא תומך של הרשימה בראשות בצלאל סמוטריץ' וקרא להצביע לה". עוד הבהירו במפלגה כי "כל היבטי התקרית מאמש ייבדקו על ידי המפלגה ויופקו ממנה לקחים בכל המישורים".