חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ הגיעה הערב (שבת) לריאיון ב"פגוש את העיתונות", לאחר שהשבוע הצביעה נגד תקנות יו"ש והבהירה כי אינה מתכוונת להתפטר מהכנסת. "הפוליטיקאים היהודים בקואליציה רוצים אותנו ככלי, סילמן ושקד הן מי שמפרקות את הקואליציה", טענה באולפן. עוד אמרה: "נפגשתי עם לפיד והדרישה היחידה שלי הייתה שלא אתמוך בחוקים שקשים לפלסטינים. חזרתי לקואליציה והייתי במצב קשה מבחינת הציבור הערבי - הם לא רצו שאחזור".

רינאוי-זועבי טענה כי הממשלה שברה את הסטטוס קוו: "איילת שקד בחוק האזרחות, ובשבוע שעבר ניר אורבך עם חוק הנפת הדגל." לדבריה שר המשפטים גדעון סער "איים עליי ועל חבריי בתוך הקואליציה שמי שלא מצביע על חוק יו"ש יקרה לו דברים." לשאלה מה תעשה בהמשך והאם תפרוש מהקואליציה ענתה: "אני במצב שיש לי חוסר אמון מוחלט בכמה מראשי הקואליציה. ניסיתי כמה פעמים לבוא לקראת ולא קיבלתי דברים שדרשתי".

בזמן הריאיון הגיעו פעילי שמאל לאזור ביתה של חה"כ ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ, ולקרוא לה להתפטר מהכנסת. רינאוי-זועבי כבר אמרה למקורביה: "אני לא אתפטר - אני אעניש את הממשלה". בהודעות שנשלחו לפעילים נכתב: "על מנת שממשלת השינוי תמשיך להרחיק את מחרבי הדמוקרטיה מהשלטון - צריך לפעול". בהמשך ההודעה נקראו להגיע ולהפגין: "אנחנו מארגנים משמרת מחאה מול ביתה בקריאה שתתפטר מהכנסת".

הקריאות לג'ידא רינאוי-זועבי להתפטר
הקריאות לג'ידא רינאוי-זועבי להתפטר

בשיחות עם מקורביה שפורסמו אתמול (שישי) ב"אולפן שישי", אמרה חה"כ רינאוי-זועבי כי רצתה לחזור לקואליציה - אך שר החוץ יאיר לפיד לא קיים את הבטחותיו: "אם עד עכשיו שקלתי את זה, עכשיו בוודאות זה לא יקרה. אני לא הולכת להתפטר".

"הקואליציה הזאת חצתה קווים אדומים", המשיכה רינאוי-זועבי. "להעניש את החברה הערבית בגלל ההצבעה שלי ולהקפיא תקציבים של בתי חולים? נראה מי ייענש עכשיו, זאת רק ההתחלה". בעקבות התנהלותה, מרצ תחל השבוע בהטלת סנקציות על חברת הכנסת המורדת.