יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה סירב הערב (שבת) להצהיר כי יתמוך בהצעת חוק לפיזור הכנסת והליכה לבחירות. "עדיין מוקדם לדבר על פיזור הכנסת", אמר עודה בריאיון לפגוש את העיתונות. "יחד עם זאת אני חושב שנתניהו הוא הבן אדם המסוכן ביותר במדינה. בעשור הטוב ביותר שהוא דיבר עליו – האוכלוסייה הערבית ידעה מה זה חוק הלאום, מה זה חוק קמיניץ ומה זה הסתה מתמשכת".

על האפשרות שאולי חלק מחברי הרשימה המשותפת, כמו ח"כ אחמד טיבי, יחליטו כן להצביע בעד פיזור הכנסת, השיב עודה כי "המשותפת מאוחדת על כל ששת חבריה". לדבריו, הוא בקשר מתמיד עם ח"כ טיבי וציין כי אף אחד מהממשלה "לא פנה אלינו". בהמשך הוסיף: "אם מישהו חושב שאנחנו נהיה שותפים של נתניהו לאי אמון קונסטרוקטיבי – אין מצב".

ח"כ עודה גם הכחיש שפנו אליו מהליכוד. "אנחנו הכי רחוקים מהליכוד, כך היינו וכך נישאר, במיוחד עם הליכוד של היום עם בנימין נתניהו", ציין. "אידיאולוגית אנחנו הכי רחוקים מהם. האמת היא שאנחנו ומרצ היחידים שלא היה לנו קשר עם בנימין נתניהו כל הזמן שהוא היה בממשלה".

"היריב העיקרי שלנו זה לא מנסור עבאס, זה בנימין נתניהו", הוסיף עודה. "אנחנו מאוד עקביים. יש לנו תפיסה מאוד ברורה. הבן אדם שהכי הרחיק את השלום זה בנימין נתניהו, שהכי פגע בדמוקרטיה זה בנימין נתניהו, שהכי הסית נגדנו זה בנימין נתניהו, שהכי פגע באנשים המוחלשים כלכלית זה בנימין נתניהו".

למרות הכעס על נתניהו, יו"ר הרשימה המשותפת הדגיש כי גם הממשלה הזו היא "ממשלה ימנית רעה" שפגעה בערביי ישראל. "הממשלה הזו היא רעה בכל המובנים. האם מבחינתנו האלטרנטיבה היא בנימין נתניהו? לא ולא", הבהיר עודה.

מנסור עבאס (צילום: דויד כהן, פלאש 90)
עבאס: "לא אאפשר את פירוק הממשלה הזו" | צילום: דויד כהן, פלאש 90

גם יושב ראש רע"מ, מנסור עבאס, התראיין הערב ל"פגוש את העיתונות" ואמר: "לא אאפשר את פירוק הממשלה הזאת, גם אם אקבל התחייבות מנתניהו".