למרות שהממשלה אישרה היום (ראשון) את הצעתם של ראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד ושר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן לבחון שלילת קצבאות לאזרחים ישראלים שלקחו חלק בפעילות טרור - עיסאווי פריג', השר לשיתוף פעולה אזורי, חושב אחרת.

בציוץ שפרסם, כתב השר הבכיר ממרצ כי "לא פוגעים בקצבאות ילדים של אזרחים ותושבים". בכך הביע התנגדות נחרצת להחלטת הממשלה - שגם כך נמצאת באי-וודאות בעקבות פרישתה של יו"ר הקואליציה חה"כ עידית סילמן.

חברי האופוזיציה מיהרו לתקוף את פריג' ובראשם, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, ששלח רמז עבה לחברי הימין בקואליציה. "מי שנבחר בקולות הימין לא יכול להישאר ולו עוד דקה בממשלה החלשה והמסוכנת הזאת שתלויה בתומכי טרור".

גם חה"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית לא פספס את הרכבת וכתב: "בדיוק התגובה שהייתם מצפים לה מרואה החשבון של עמותת טרור".

הצוות שעתיד לקום ושיבחן את שלילת הקצבאות מאזרחים ישראלם שהיו מעורבים בטרור, יורכב ממנכ"ל משרד ראש הממשלה, מנכ"לית משרד רה"מ החליפי, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, מנכ"ל משרד המשפטים, מנכ"ל משרד הרווחה והביטחון החברתי, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי ונציגי משרד הביטחון, משרד המודיעין, הייעוץ המשפטי לממשלה והמטה לביטחון לאומי. בתוך 60 ימים הצוות יציג את המלצותיו בפני הממשלה.

"אנחנו נחושים לתקן ולטפל בכל מה שהוזנח כבר שנים, ולשנות את המשוואה כך שלא יהיה כדאי לקחת חלק בפיגועי הטרור כנגד אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה נפתלי בנט. "כחלק מהמאבק שלנו, אנחנו באים חשבון עם המחבלים וגם עם המעגלים המקיפים אותם. מתן קצבאות מהמדינה למשפחות טרור הוא אבסורד גמור והגיע הזמן לתקן את העוול. ממשלת ישראל תמשיך להאבק בטרור בכל הכלים העומדים לרשותה, אין מגבלות בנושא הזה. מדינת ישראל תבוא חשבון עם כל מי שיש לו קשר, ישיר או עקיף, לפיגועים".

‎שר החוץ, יאיר לפיד אמר בתגובה כי "מחבלים ובני משפחותיהם צריכים לדעת שיש מחיר לפגיעה בחפים מפשע. לא יתכן שהמדינה תמשיך לשלם קיצבאות למשפחות מחבלים שיכלו למנוע פיגועים ואובדן חיי אדם".