יו"ר הקואליציה עידית סילמן המשמשת גם כיו"ר ועדת הבריאות עלתה למתקפה חריפה נגד שר הבריאות הבוקר (ראשון) במהלך ועדת הבריאות בניהולה. היא זעמה על כוונתו לאפשר הכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח: "אנחנו באצבעות שלנו לא נוכל להמשיך לאדם כזה להיות שר". 

בסביבת הורוביץ השיבו לדברים והסבירו כי השר בסך הכול ביקש להזכיר לבתי החולים שיש להקפיד על פסיקת בג"ץ בנושא. הם הוסיפו כי בתי החולים מחוייבים לעמוד בהוראת הפסיקה, ולכבד את כל הציבור בהקפדה על עקונות חופש הדת, חופש מדת, שיווין וכבוד האדם, בלי פגיעה ובלי כפיה.

"בזמן שכל המדינה בטלטלה בגלל המציאות, שר הבריאות מוצא לנכון להוציא הודעה שקשורה לחמץ בפסח לבתי החולים, למקום שהוא כל כולו רעות והתחשבות באחר", פתחה סילמן את דבריה, "מקום שהוא לא רק מציג את ערך האחדות והרעות, ובאמת בסופו של דבר זה לא הציפייה שלנו משר הבריאות שיבוא להחריב את זה".

עידית סילמן וניצן הורוביץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
עידית סילמן וניצן הורוביץ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היא הוסיפה: "אנשים בשואה צמו בפסח כדי לא לאכול חמץ ושר במדינת ישראל בתוך קואליציה כמו שלנו, לצערי אומר להכניס חמץ. מעבר שזה פגיעה אישית וזלזול בחברים לקואליציה, זה זלזול בכמעט 70% מהציבור בישראל ברשות אותה ממשלת אחדות והתחשבות. לעם ישראל יש דגלים, שדורות שלמים המיתו את עצמם עליהם - ואנחנו בטח בממשלה הנוכחית לא נהיה חלק בהפלתם - וחייבים לכבד את הציבור".

"חציית קו אדום, במשמרת שלי זה לא יהיה"

יו"ר הקואליציה גם איימה: "אנחנו לא נוכל לקחת חלק במקום כזה שזו האמירה. אני מקווה ששר הבריאות ואני מצפה ממנו שיכבד את הציבור ויכבד את הקואליציה שבה הוא נמצא, ואת המקומות שיש לנו בהם גם וטו בנושאים של דת ומדינה ויתחשב ברגשות הציבור המסורתי והדת בישראל. כי אנחנו באצבעות שלנו לא נוכל לאפשר לאדם כזה להמשיך ולהיות שר אם הוא בא ואומר את האמירות האלה". 

סילמן פנתה להורוביץ ישירות: "אני קוראת מכאן לשר להוציא הנחיה מסודרת לבתי החולים שיודעים להתנהל באופי הזה, והתנהלו באופן הזה במשך שנים ללא הנחיות. יש כאן חציה של קו אדום, ואני מודיעה כאן מעל כל במה של ועדת הבריאות שבמשמרת שלי זה לא יהיה וזה בנפשי - ואנחנו לא נוכל לקחת חלק במציאות שכזו".