הצעת החוק למימון מלגת "ממדים ללימודים" תעלה היום (שני) להצבעה בכנסת בקריאה שנייה ושלישית, אך מרוב שכולם בעד החיילים והחיילות – נראה שהחוק לא יעבור וייפול בסוף. כרגע אין לקואליציה רוב בכנסת לחוק, כאשר גם רע"ם וגם חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי לא מתכוונים לתמוך בחוק.

ביום חמישי האחרון, לפני שחברת הכנסת רינאוי-זועבי ממרצ הטילה את הפצצה על פרישתה מהקואליציה, עוד התנהל משא ומתן בין יו"ר ועדת הכספים אלכס קושניר מהקואליציה לבין צמרת הליכוד על איזושהי הצעת פשרה. ואז הגיע הסיפור של רינאוי-זועבי, שהתברר לבסוף כסוג של הפוגה קומית ברגעים פוליטיים דיי דרמטיים – שהוביל להפסקת המשא ומתן בין הצדדים.

מחילופי ההאשמות בין רה"מ נפתלי בנט לראש האופוזיציה בנימין נתניהו ניתן ללמוד ששני הצדדים משוכנעים שקיום ההצבעה מחר, גם אם החוק ייפול, משרת אותם.

ישראל בדרך לבחירות? הזירה הפוליטית

מצד אחד, בקואליציה משוכנעים שהליכוד יספוג מכה קשה אם בגלל חוסר שיתוף הפעולה מצד האופוזיציה לא יתקבל הסיוע לחיילים משוחררים. מנגד, בליכוד משוכנעים שאם החוק לא יעבור אז הציבור יבין עד כמה מסוכן להישען על רע"ם.

ביום רביעי הגלגל צפוי להתהפך, כי אז הליכוד מתכוון להעלות הצעת חוק פרטית של מימון 100% למלגת החיילים המשוחררים - ואז השאלה מה תעשה הקואליציה. כלומר המשבר של הליכוד מחר יתהפך ביום רביעי על הקואליציה – וכנראה שבסוף השבוע כולם לבסוף ייצאו חבולים.