שר האוצר אביגדור ליברמן קרא היום (ראשון) לתקן את חוק הלאום. "ישנה סתירה מובהקת בין חוק הלאום בגרסתו הנוכחית לכל דברי השבח לסא"ל מחמוד ח׳יר אל-דין ז״ל", אמר השר בהתייחסות לחשיפת שמו של קצין צה"ל שנהרג בפעילות בעזה ב-2018. הוא הוסיף כי "זו ההזדמנות לתקן את חוק הלאום ולקבע את מגילת העצמאות בחוק יסוד". המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית: "ראוי שמקבלי ההחלטות יעשו חשבון נפש לגבי היחס לעדה".

עוד אמר השר ליברמן כי "אני קורא לאופוזיציה ולקואליציה לחשב מסלול מחדש ובמקום להסתפק במילים כמו 'אחים לנשק' לחברה הדרוזית, לעשות את הנדרש". 

חוק הלאום אושר בכנסת ביולי 2018, אז ליברמן היה חלק מהממשלה ורוב חברי ישראל ביתנו אף תמכו בחוק. החוק מעגן את מעמדה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. החוק כולל את עקרון השבות, סמלי המדינה, חגי ישראל והשפה העברית. עם זאת, בחוק אין זכר לשוויון ולערכים דמוקרטיים כלפי בני מיעוטים ובהם הדרוזים - שמשרתים בצבא.

בקהילה הדרוזית בישראל זעמו על נוסח החוק, שכן עד לאישורו בכנסת, המסמך שהגדיר את אופיה של המדינה היה מגילת העצמאות, ובה התחייבות מפורשת להענקת שוויון זכויות למיעוטים. חוק הלאום למעשה מתעלם ממגילת העצמאות ולא מגדיר שום מחויבות לשוויון זכויות לכלל המיעוטים החיים בישראל.

השייח' מופק טריף, ראש העדה הדרוזית, אמר לאחר חשיפת שמו של קצין צה"ל שנפל בעזה כי העדה הדרוזית תמשיך להילחם על אזרחותה השווה וזכויותיה במדינתה. "המחיר אותו שילמה ומשלמת העדה הדרוזית למען ההגנה על המדינה הינו כבד, כבד מאוד", אמר והוסיף: "המדינה חייבת רבות לבני העדה הדרוזית. ביום הזה, בו נחשף שמו של גיבור שנפל בקרב הרואי, ראוי כי מקבלי ההחלטות יעשו חשבון נפש לגבי יחסם לבני העדה".

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) תקף את ליברמן על הדברים. "חוק הלאום היה דרישה קואליציונית שלו וחבר מפלגתו חתום על החוק", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "אין שפל שחברי הממשלה הזו לא ירדו אליו".

יאיא פינק מנכ"ל תנועת דרכנו: "שר האוצר ליברמן צודק ויש לברכו על דבריו החשובים. לא ברית דמים אנו צריכים אלא ברית של חיים בשוויון. אזרחי ישראל הדרוזים והערבים כולם טובים מספיק בשביל לטפל בנו בבתי החולים ולהילחם לצדינו בכוחות הביטחון, צריכים להיות ראויים לתיקון חוק הלאום כי שוויון זה ערך בסיסי בדמוקרטיה".

בתוך כך, צה"ל חשף הבוקר את שמו ואת תמונתו של מי שכונה עד כה "סא"ל מ'", הקצין שנפל במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה בנובמבר 2018. כעת מותר לפרסם כי מדובר בסא"ל מחמוד ח'יר אל-דין ז"ל, ששירת כקצין במערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין.