ראש הממשלה נפתלי בנט עלה הערב (שני) לנאום במליאת הכנסת בדיון 40 חתימות של חברי כנסת שחייבו אותו להגיע. בנט האשים את האופוזיציה שתמכו בממשלה הקודמת בהקמת קונסוליה פלסטינית במזרח ירושלים ושהביאו את איראן למצב שבו היא מעשירה אורניום לרמה של 60%. "המדיניות שלכם זה בחירות ועוד בחירות", אמר בנט בתקיפות לאופוזיציה. 

בנאומו התייחס בנט למגעים עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס לפני הקמת הממשלה: "נפגשנו בחדר ואמרתי, אני לא מכיר אותך אבל שמעתי את מה שהוא אומר והחזון שלו היה - איך אנחנו, אזרחים במדינת ישראל - יכולים להסתדר ולהציג חזון של שיתוף פעולה ולא כזה של צרחות".

בנט הוסיף: "מדינת ישראל היא סיטואציה ייחודית ומורכבת. אנחנו מוקפים במדינות ערב, חלקן אויבות, עם חלקן אנחנו בשלום. זה מצב מורכב, זו האמת. אבל השתכנעתי בכנות רצונו של עבאס להראות דרך אחרת. ההגונים שביניכם (חברי האופוזיציה) יודעים שזה נכון. אנחנו מנסים. מנסים לשפר את החינוך, מנסים להסדיר את הנגב.

בשלב זה התייחס בנט לסיכומים עם רע"ם לגבי הסדרת היישובים בנגב: "הרעיון הוא לקבע מספר יישובים חוקיים ולעבור בהסכמה ממקום לא חוקי למקום חוקי. אני גאה בזה. זה טוב להם וטוב לנו. מה אתם קופצים?". לכל אורך דבריו של בנט נשמעו קולות וצעקות מהאופוזיציה שהפריעו לנאום, ובהם ח"כ בן גביר שלו השיב בנט: "לא היית לוחם בצבא, מי אתה בכלל?".

בסיום דבריו של בנט עלה נתניהו להשיב: "צבר האירועים המבישים במדינה איננו מקרי, הוא נובע מהחולשה של ממשלת ההונאה. האויבים שלנו פתאום אינם מפחדים, הם מרגישים את החולשה ואת האפסות שלכם". את בנט הוא עקץ: "אתה יכול להמשיך לשוחח עם ראש הממשלה הרזרבי שלך, אבל כשהקמת את הממשלה אמרת - אנחנו הולכים לעשות ניסוי. אבל אני אומר לך, חיים של אנשים הם לא ניסוי. כל בר דעת מבין שהניסוי לא הצליח, שהוא נכשל כישלון מוחלט. אתם מהמרים על החיים של כולנו".