אחרי שעידית סילמן הודיעה הבוקר על פרישה מהקואליציה, נראה שסגן השר במשרד ראש הממשלה, אביר קארה, עשוי להיות הפורש הבא. קארה נפגש עם סילמן וחבר הכנסת עמיחי שיקלי – והשלושה אף ניסחו הסכם להתפלגות מרה"מ נפתלי בנט וימינה, למרות שהוא לא נחתם עדיין. בנוסף לכך, פרסמנו הערב (רביעי) לראשונה, תמונות מהמפגש הלילי של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו עם סילמן שהוביל לפרישה.

הטלטלה הפוליטית - סיקור נרחב 

בנט בתגובה ראשונה: "המטרה - לייצב את הקואליציה" 

אי אפשר לפסול שהמהלך הבא יתרחש | פרשנות 

לחץ בחברה הערבית על הרשימה המשותפת: "אל תפילו את הממשלה"

קארה סיפר לבנט שהוא הלך לשכנע את סילמן לחזור בה, אך זה לא מה שקרה ואת התוכן האמיתי הסתיר קארה מרה"מ, והוא עדיין מתלבט אם לחתום. השלושה דנו היום בהרי ירושלים על מהלך של התפלגות מסיעת ימינה והקמת סיעה משותפת. בשלב הזה, מתנהלים לחצים על קארה וחברי כנסת נוספים כדי שיחתמו.

בתוך כך, פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית כי נתניהו קיים פגישה לילית עם סילמן שהובילה לפרישתה מהקואליציה. ההחלטה של סילמן התקבלה באישון לילה. תיעוד משם ניתן לראות תמונות ראשונות מהפגישה, שצולמו בשעה 2 לפנות בוקר. ב-3 ועשרים בלילה הרכב של נתניהו יצא החוצה. הסרטון של נתניהו אחרי פרישת סילמן צולם כבר שם.

הבוקר חשפנו כי יושבת ראש הקואליציה עידית סילמן הודיעה כי היא פורשת מהקואליציה על רקע חילוקי דעות אידיאולוגיים עמוקים עם מרכיבי הממשלה משמאל. "אינני יכולה עוד" אמרה לפי הפרסום למקורביה. הסיכום עם הליכוד: סילמן תהיה מספר 10 בליכוד ותמונה לשרת הבריאות אם נתניהו יקים ממשלה.

עידית סילמן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
חברת הכנסת עידית סילמן, ארכיון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעקבות הפרישה, בנט כינס את חברי סיעת ימינה בלשכתו, במטרה למנוע את הפלת הממשלה. בסיומה של הפגישה שחרר בנט הודעה לתקשורת: "עידית עברה רדיפה במשך חודשים, אלימות מילולית מאנשי נתניהו ובצלאל סמוטריץ' ברמה הנוראית ביותר. היא תיארה בפניי את האיומים על מקום העבודה של שמוליק בעלה ועל הילדים שלה בבני עקיבא. היא נשברה בסוף. הדבר המרכזי שאנחנו צריכים לעסוק בו כרגע הוא ייצוב הסיעה והקואליציה".

עוד מסר כי "שוחחתי עם כל ראשי המפלגות - כולם רוצים להמשיך עם הממשלה הזו. הממשלה הזו עובדת למען אזרחי המדינה. יש 8% צמיחה, הפסקנו את הזרמת המזומנים לחמאס, אנחנו מנהלים מערכה בהקשר האיראני, ונלחמים בפשיעה במגזר הערבי. יש פה הזדמנות לקחת את האירוע הזה, ללמוד ממנו ולתקן את הפערים שנוצרו".

בתוך כך, גורמים בימינה נשארו אופטימיים והעריכו כי "הדימום נעצר" והאירוע נמצא בשליטה. למרות זאת - במהלך הפגישה בסיעה חה"כ ניר אורבך התפרץ לעבר בנט ואמר: "לא ייתכן שהשתמשת בביטוי גדה מערבית. זה לא קשור לשאר המפלגות בקואליציה. זה סתם לשלם מחיר בבית האידיאולוגי שלנו, הכנסתם אותי לסיטואציה בלתי אפשרית".