מליאת הכנסת אישרה הלילה (בין שני לשלישי) בקריאה ראשונה, בתמיכת 50 ח"כים וללא מתנגדים, את הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-24. ההצעה הועברה למליאה לאחר שאושרה בוועדת הכנסת. הפיזור יושלם עד מחר בלילה בחצות (בלילה שבין רביעי לחמישי).

עוד לפני כן, חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה הגיעו להסכמה שיוגדל תקציב מימון הבחירות של המפלגות בכ-30 מיליון שקלים, וזאת בזמן שבמשרד האוצר נלחמים על כל שקל מול המורים ונהגי האוטובוסים. את הדרישה להגדלת התקציב העלו בעיקר בליכוד, אך גם ח"כים ממפלגות נוספות פרט ליש עתיד ולישראל ביתנו הביעו את רצונם להגדיל את המימון. 

למעשה, המימון למפלגות עבור הבחירות יגדל. מכיוון שהתקציב שאותו מקבלת כל מפלגה תלוי במספר חברי הכנסת שלה - הליכוד, שהם המפלגה הגדולה ביותר, הם המרוויחים העיקריים. המשמעות היא שכל יחידת מימון לח"כ תגדל מ-1.4 מיליון ל-1.66 מילון שקלים - עלות נוספת כוללת של כ-30 מיליון שקלים לבחירות מקופת המדינה.

חוק מימון מפלגות ניתן על ידי המדינה והוא נועד לכסות את ההוצאות של כל סיעה כגון תעמולה והסברה במהלך תקופת הבחירות. המימון תלוי במספר הח"כים בכנסת היוצאת ובכנסת החדשה. הכספים משולמים מהאוצר, ומחושבים לפי יחידת מימון - אחת לכל חבר כנסת שנבחר.

פגרת הבחירות תתחיל ביום חמישי, תקנות יו"ש יוארכו אוטומטית, הממשלה לא תעלה במהלך הפגרה חוקי בחירות ולא יובאו יותר הצעות בטרומית. על תאריך הבחירות עדיין אין הסכמה - יוצעו שני תאריכים (25.10 או 1.11), והצבעה במליאה תכריע מתי נלך לקלפי. 

עוד הסכימו הצדדים להעביר את חוק מענקי תמיכה לעצמאיים שנפגעו מהתפשטות אומיקרון וכן להעביר את רפורמת נפש אחת. סוכם כי לא יעלה לדיון "חוק הנאשם" והחוק להורדת אחוז החסימה. על חוק המטרו, שאותו מקדמת שרת התחבורה מרב מיכאלי, עדיין אין הסכמה סופית. מיכאלי ובנט מנסים להפעיל לחץ של הרגע האחרון כדי להעביר את החוק.

הסיבה שהחוק לא עובר היא שהחרדים רוצים להימנע מעבודות בשבת על הפרויקט, ובקואליציה מעדיפים שמיכאלי לא תרשום הישג על שמה. בנט קרא לחברי האופוזיציה לשקול את הנושא, וצייץ: "אני פונה לחברי האופוזיציה - אל תפילו את חוק המטרו. ישראל היא מדינה מודרנית ללא מטרו לכן אנחנו סובלים מפקקים אין-סופיים".

השרה מיכאלי צייצה גם היא בתגובה על חוק המטרו שעליו אין הסכמה: "אנחנו ברגע קריטי לעתיד מדינת ישראל. אם חוק המטרו לא יעבור כי חלק מחבריי בקואליציה נכנעים לאופוזיציה על הגב של הציבור, הם יצטרכו לתת דין וחשבון למה הפרויקט הלאומי שיוציא אותנו מהפקק נעצר בגלל פוליטיקה קטנה". 

יו"ר הציונות הדתית הגיב על הציוץ של מיכאלי בציוץ משלו: "עדיף שתתעסקי בלפתור את תורי הענק בנתב"ג אחרי שבמשך שנה שלמה לא עשית כלום". גם שר האוצר התייחס לסוגייה וצייץ: "אל תתנו יד לסחטנות של המפלגות החרדיות. אי העברת החוק יהווה פגיעה אנושה באזרחי ישראל".

במהלך הלילה טען חה"כ אחמד טיבי כי הרשימה המשותפת תתמוך בחוק המטרו. חה"כ קיש אמר כי גם הליכוד מוכן לתמוך - אך בתנאי אחד: "מוכנים להעביר את המטרו בתמורה לקביעת תאריך הבחירות ב-25.10".

חוק המטרו הוא התשתית החוקית לפרויקט שעלותו כ-150 מיליארד שקלים. בלי שהחוק יעבור לא יתאפשר הפרויקט כולו יתעכב.

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית