דודי אמסלם ובנימין נתניהו ייפגשו היום (שני), יממה לאחר העימות החזיתי והמתקפה ההדדית, שגררה גם איתות מצד גורם בליכוד: "אם אמסלם ימשיך ככה הוא עלול להיפגע בפריימריז, אי אפשר להיכנס לחזית מול נתניהו ולא להיפגע אלקטורלית", אומר גורם במפלגה. זמן קצר אחרי העימות בין השניים אתמול, בוטלה ישיבת הסיעה - בצל הדיונים על מועד הבחירות וניסיונות להגיע לפשרות בין הקואליציה לאופוזיציה.

למרות שמדובר בעימות הפומבי השני בין השניים רק השנה והעקיצה של נתניהו ש"נדהם" ממנו "ולא בפעם הראשונה" - הפעם נראה שהמסר של ראש האופוזיציה נועד להישמע דווקא באוזני חברי הכנסת האחרים ערב פתיחת הקמפיין.

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

ההערכות הן שבמערכת הבחירות הקרובה נתניהו, בניסיון לשבור סוף סוף את מפת הגושים, יפנה לימין "הרך", למצביעים של סער ובנט. כאשר אמסלם אומר שהליכוד לא פוסל צירוף של רע"ם לממשלת ימין שיש לה כבר 61 תומכים זו אמירה שהיא מחוץ למסר. במובן הזה התגובה התקשורתית החריפה של הליכוד נגד אמסלם הייתה למען יראו וייראו, גם במחיר פגיעה בו. "אם אמסלם ימשיך ככה הוא עלול להיפגע בפריימריז, אי אפשר להיכנס לחזית מול נתניהו ולא להיפגע אלקטורלית", אומר גורם במפלגה.

יחסים על שרטון?

בפעם הקודמת שהשניים התעמתו באופן מתוקשר זה נגמר ב"סולחה" מצולמת ובציוץ שנחתם עם אימוג'י של לב. גם אז נתניהו יצא בפומבי נגד אמסלם והתנער מדבריו לאחר שרמז במליאת הכנסת כי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות היא גזענית. "אל תחשבי שאנחנו אהבלים", אמר אמסלם במליאה, "במקום לכתוב קשקושי שטויות שאת עצמך לא מבינה, תכתבי מר אמסלם אני לא סובלת אותך, לא סובלת את האמסלמים ולא המכלופים ולא אתן לכם סיוע למה זה שלנו".

אותה התבטאות גררה פרסום מכתב פומבי יוצא דופן של הנשיאה חיות נגד הדברים של אמסלם ושיחה של נתניהו עם השופטת שבה התנער מהדברים שנאמרו. "בדמוקרטיה אין שום גורם שהוא חסין מפני ביקורת, אבל הביקורת חייבת להיות עניינית, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם", מסר נתניהו לאחר השיחה והוסיף: "אמרתי לחיות כי דבריו של חבר הכנסת דודי אמסלם אינם מקובלים עליי, אינם משקפים את עמדתי ונאמרו שלא בידיעתי". בסופו של דבר השניים נפגשו והעלו תמונה מחויכת מהפגישה.

השקט החזיק 4 חודשים, עד שאתמול התראיין אמסלם לניב רסקין ב"חדשות הבוקר" ואמר שהליכוד לא פוסל שיתוף פעולה עם המפלגות הערביות גם בממשלה, לאחר השגת רוב ציוני. "ממשלה צריכה להיות עם רוב ציוני, לאחר שיש לה רוב ציוני אם רוצה מאן דהוא להצטרף אין לי שום בעיה", אמר.

"מעולם לא הייתה לנו שום בעיה לשתף פעולה עם המפלגות הערביות בנושאים אזרחיים, אבל כשאנחנו נשענים עליהם על הנושאים הלאומיים אנחנו מאבדים את הזהות היהודית", הוסיף חה"כ אמסלם בריאיון הבוקר שעורר סערה. "כשהייתי יושב ראש הקואליציה שיתפתי פעולה עם אחמד טיבי בחוק טיפולי שיניים לילדים פגועי מוחין".

בתגובה לדבריו של אמסלם, אמר נתניהו: "נדהמתי לשמוע את הדברים שאמר דודי אמסלם, שאותם אמר על דעתו בלבד, כפי שכבר קרה בעבר. רע"ם היא מפלגה אנטישמית אנטי-ציונית, תומכת טרור, שמייצגת את האחים המוסלמים ששואפים להשמיד את ישראל". הוא הוסיף כי "הליכוד בראשותי לעולם לא הסכים ולעולם לא יסכים להכניס את רע"ם לקואליציה כלשהיא".

חבר הכנסת לא נותר חייב, ותקף עם עקיצה משלו. "חברי הליכוד חלקם תקפו אותי. נתניהו הוציא הודעה כדי לפגוע בי", אמר בריאיון ליעקב ברדוגו ברדיו גלי ישראל. "נדהמתי שלא התקשר, והוא עושה את זה לא בפעם הראשונה".