בזמן שהקואליציה נמצאת בימים גורליים וייתכן שהיא מתקרבת לסוף ימיה, יו"ר רע"ם חה"כ מנסור עבאס וחה"כ ישראל כ"ץ (הליכוד) הגיעו לריאיון ב"פגוש את העיתונות" והתפתח עימות בין השניים. כ"ץ תקף את עבאס ואמר כי "מנסור עבאס תומך בטרור, תומך בעקרונות חמאס". עבאס השיב: "אם לא נהדק את השורות - נלך לבחירות".

 עוד טען כ"ץ כשהתייחס לרע"ם: "מעולם לא הובאה בפני הצעה להקים איתם ממשלה". יו"ר רע"ם מצידו דיבר על המגעים שקיים עם הליכוד: "ניהלנו כמה פעמים שיחות, הייתי אצל כ"ץ במשרד החוץ. ישראל כ"ץ מנסה להתכחש לזה שניהלנו משא ומתן במשך חודשים".

נפתלי בנט ומנסור עבאס (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
עבאס: ""ניהלנו כמה פעמים שיחות, הייתי אצל כ"ץ במשרד החוץ" | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חה"כ עבאס הוסיף: "מה שאני רוצה להגיד - כל ח"כ שהוא נבון והוא נבחר עם - אף אחד לא דרש משיקלי ועידית סילמן להתפטר. אנחנו עושים הכול כדי לשמור על הממשלה והקואליציה. אם לא נצליח, צריך לחזור לעם - להגיד 'אנחנו מחזירים את המנדטו אליך' ותבחר את מי שאתה רוצה שינהיג את המדינה".

"אני אופטימי, אנחנו עושים כל מאמץ כדי לשמור על הקואליציה הזאת", הדגיש עבאס. "אני לא יכול לעשות דבר והיפוכו. אנחנו עושים כל מאמץ שיכול להשלים את המאמץ הזה שטוב ליהודים ולערבים". 

ניר אורבך ועידית סילמן בכנסת (צילום: Olivier Fitoussi, flash90)
"אחרי שפרשה סילמן יש לנו הרבה בעיות". אורבך וסילמן בכנסת | צילום: Olivier Fitoussi, flash90

 "כל האנשים שמסתכלים שחור על גבי לבן זה לא נכון", טען עבאס. "התהליך עצמו הצליח, כי הצלחנו להתחבר יחד, להעביר תקציב, להקים קואליציה. יש לנו בעיות עם מספר חברי כנסת שעדיין לא מצליחים להבין מה זאת ממשלה מתפקדת, מה זו קואליציה ואחריות קולקטיבית".

"המשבר אחרי שפרשה יו"ר הקואליציה לשעבר, אבל מה שחשוב מבחינתי שכולנו נהיה הגונים באשר מסתכלים על התמונה, יש לנו הרבה בעיות", ציין יו"ר רע"ם. על זועבי הוא אמר: "צריכה להחליט איפה היא נמצאת באופוזיציה או בקואליציה. שתחליט מה טוב לחברה הערבית, ומה טוב למפלגה שבחרה בה".

הוא התייחס למצב הנפיץ בקואליציה: "יש לנו הרבה אתגרים שאנחנו צריכים להתגבר עליהם. העניין הוא - האם יש לך אג'נדה? אני לא מחפש גו'ב בכנסת. אנחנו סיימנו כמעט חמישה חודשים וחצי, חסכנו המון בחיי אדם".

אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
בדרך לבחירות? | צילום: רויטרס, חדשות

למה החברה הערבית מסתכלת עליך כאילו אין מנהיג במחנה?

"50% תומכים בגישה שלי. זה החזיר לי את התקווה שלמרות המחלוקות אפשר לחיות ביחד. אפשר להתחבר לאנשים שהדעות שלהם רחוקות".