קרב הבלימה לא הסתיים - ואולי רק התחיל: ראש הממשלה נפתלי בנט מודה בשיחות סגורות שתוכנן פורסם אמש (ראשון) ב"מהדורה המרכזית" כי האסטרטגיה שלו אל מול סיעתו "לא עבדה", ולוקח אחריות מלאה על המשבר הקואליציוני.

ראש הממשלה בנט החל להבין שהבעיה שלו אל מול חברי סיעתו לא נבעה רק ממחסור בתשומת לב ובשיחות אלא גם מהבדלים במהות. בנט אימץ לאורך כהונתו קו שהובילה היועצת המדינית שלו שימרית מאיר שכלל למעשה התמרכזות. אומנם לא שבירה ברורה לכיוון המרכז - אך כן מעין שינוי כיוון.

 

נפתלי בנט (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)
נפתלי בנט | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

"היו הישגים טובים אבל במבחן התוצאה האסטרטגיה לא עבדה", אמר בנט והוסיף: "האחריות בסוף היא עליי. עכשיו נצטרך לחשוב איך מתקנים אותה". בנט התחייב במפורש, הן מבחינת השיח בו תובלט הרוח הלאומית והן מבחינת קבלות שאותן יוכלו חברי הכנסת מסיעת ימינה להציג לציבור שלהם - להוביל לשיפור המצב בקרב סיעתו.

בקואליציה נשמעת כעת ביקורת לא רק על בנט אלא גם על הצד השני שלא מצליח לנהל את אנשיו ולא מצליח לגרום להם להוריד פרופיל בימים הקריטיים הללו. בן אם מדובר בהתבטאויות של חברי הכנסת ממרצ עיסאווי פריג' וגבי לסקי, ובין אם האמירה של שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי הערב ב"תוכנית חיסכון" לפיה היא איננה שוללת שיתוף פעולה עם חברי הרשימה המשותפת.