לאחר הודעתה הסופית של עידית סילמן היום (ראשון) כי היא לא תחזור לקואליציה – שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי הודיעה ב"תוכנית חיסכון" כי היא לא פוסלת ישיבה עם אחמד טיבי ואיימן עודה בקואליציה.

"צר לי שעידית בחרה ללכת, היא התאמצה רבות למען קיומה של הקואליציה הזו", אמרה השרה ברביבאי. "אני מציעה לא למהר להספיד את הממשלה. אנחנו נבחן שיתופי פעולה עם כולם, אני תומכת בכל מאמץ שיישמר את הקואליציה הזו".

"אני חושבת שכל מאמץ פוליטי לייצר את האפשרות שהקואליציה הזאת תמשיך לתפקד למען האזרח היא חשובה. אני לא שוללת כלום על הפרק כשאני חושבת על האלטרנטיבה של להכניס את המשק לקיפאון. אנחנו מדברים עם כולם ועושים כל מאמץ לחזק את היכולת שלנו לקבל החלטות", הוסיפה ברביבאי.

זמן קצר לאחר הריאיון, השרה צייצה בטוויטר ובחרה לחזור בה מאמירותיה. "המשותפת לא תהיה חלק מהקואליציה שלנו. שיתוף פעולה בכנסת אפשרי בדיוק כפי שביבי עשה כל השנים".

בתוך כך, המרדף אחר אביר קארה ממשיך. סגן השר נחת בישראל לאחר ביקור קצר במולדובה ביחד עם חברו לסיעת ימינה חה"כ עמיחי שיקלי ועם חה"כ שלמה קרעי מהליכוד. עם נחיתתו, קארה ביטל את כל המגעים עם הליכוד ומיהר להיפגש עם ראש הממשלה בנט.

הדילמה של קארה כפולה: מצד אחד הוא מעוניין בהמשך קיומה של הממשלה, אך מהצד השני הוא חושש שמישהו מחבריו לסיעה יקדים אותו ויפרוש לפניו מהקואליציה.

בינתיים, גם חברי הכנסת ה"נורווגים" של ימינה זוכים לחיזורי האופוזיציה בראשות נתניהו. חה"כ שירלי פינטו וחה"כ יום טוב כלפון עשויים להיות הבאים בתור אחרי סילמן. עם זאת, השרים איילת שקד ומתן כהנא נמצאים בבעיה שכן, לפי החוק הנורווגי הם אמנם יכולים להתפטר מתפקידם בממשלה ולחזור לכנסת, אך כדי להתמנות שוב הם ייאלצו לגבש רוב שלבינתיים - נעלם עם פרישתה של סילמן.