סגן השר אביר קארה סיפר אמש (שבת) בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי הוא הציע לח"כ עמיחי שיקלי להצביע יחד עם הקואליציה בעד בהעברת הרפורמות הכלכליות ורשת הביטחון לעצמאים – ובתמורה הוא לא יוכרז כפורש. לדברי קארה, ההצעה הוגשה בידיעתו של רה"מ נפתלי בנט.

"יש לנו 8 שבועות בתוך המושב הקרוב לשתף פעולה לטובת אזרחי מדינת ישראל ולא לגרור את המדינה לעוד אלף סבבים של בחירות שלא יסתיימו", פנה קארה לשיקלי בשידור חי. "לצערי, ואולי גם לצערו, בהרכב הנוכחי אין ממשלה אלטרנטיבית. יש את הממשלה הנוכחית שנכון היא לא מושלמת ונכון שיש הרבה דברים שאנחנו צריכים להעביר".

"אני נמצא במסגרת הפוליטית שאיתה התחלתי", הבהיר קארה. "אני נמצא עם ראש הממשלה נפתלי בנט שאני חושב שהוא עושה עבודה טובה, אבל המצב הפוליטי נכון לרגע הזה הוא מצב מסובך. אנו צריכים עוד אצבעות בכנסת כדי להעביר את הרפורמות המאוד חשובות שהעברתי". לדבריו, "אני אהיה מוכן לעשות ככל יכולתי כדי למנוע את ההפרשה של ח"כ שיקלי במידה ואני יודע שהוא מצביע ביחד אתנו".

קארה ציין כי גם אם יש דברים מהותיים ששיקלי לא יהיה מוכן להצביע עליהם עם הקואליציה – אז אפשר יהיה להסכים על כך. "אבל אתה תצביע יחד אתנו כדי שנוכל להעביר רפורמות מאוד חשובות לטובת הציבור הישראלי ומשם בעזרת השם נוכל להמשיך ולשתף פעולה".

"ראש הממשלה יודע ומעורב בכל הדברים שאני עושה. אני לא עושה דברים מאחורי גבו של אף שחקן במגרש הפוליטי", הדגיש קארה. "אם אני אדע שיש התחייבות מחר בבוקר ל-8 השבועות שנעביר את רשת הביטחון לעצמאים בקריאה שנייה ושלישית, המשימה שבשבילה הגעתי לכנסת, שנוכל בקריאה ושנייה ושלישית את הרפורמות המאוד גדולות בייבוא שחלק מהן תקועות ולהרחיב את הרפורמה בתמרוקים, אז בשביל זה אני מוכן לעשות כמעט הכול. בשביל זה הגעתי לכנסת".