פרסום ראשון: יומיים לאחר שנשלח מכתב נוסף שהכיל קליע לבית משפחת בנט, גוברת ההערכה כי מאחורי שני המכתבים שנשלחו לרעיית ראש הממשלה גילת בנט ולבנו יוני - לא עומד אותו הגורם, כך פרסמנו הערב (שבת) ב"חדשות סוף השבוע". ככל הנראה מדובר בשני אנשים שונים ששלחו את הקליעים בזה אחר זה.

בזמן שנמשכת החקירה בעקבות מכתבי האיום, גורמי הביטחון עדיין לא יודעים אם יש קשר בין השניים - למרות דפוס הפעולה הדומה. בשלב זה טרם הצליחו החוקרים לאשר את זהותם של החשודים, כאשר על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

הבית של משפחת בנט, לפני השיפוצים
תמונה לא רלוונטית של הבית - לא להשתמש

בעקבות האיומים החליטו גורמי הביטחון במשרד ראש הממשלה לתגבר את האבטחה של יחידת מגן על משפחת רה"מ. את החקירה מובילים במקביל חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות בין-לאומיות ומהשב"כ. גורמי הביטחון מעריכים שלמרות חומרת המעשה, לא נשקפת סכנה ממשית לחייהם של ראש הממשלה ובני משפחתו, אך בכל זאת ההתייחסות לאיומים רצינית ביותר. 

המכתב הראשון הגיע למקום עבודתה של גילת בנט ברעננה ולא ישירות לביתם. עם זאת, היא עצמה לא ראתה את המכתב ולא ידעה על קבלתו, ומי שעודכן בפרטים הוא ראש הממשלה בעצמו.

ראש הממשלה נפתלי בנט ורעייתו גילת (צילום: פלאש 90)
ראש הממשלה נפתלי בנט ורעייתו גילת | צילום: פלאש 90

בתגובה על האיומים כתב בנט בחשבון הפייסבוק שלו: "סכסוך פוליטי, לא משנה כמה הוא עמוק, לא צריך להגיע לאלימות, לבריונות ולאיומי מוות. אנחנו צריכים לעשות הכל, כמנהיגים וכאזרחים שעתידם ועתיד ילדיהם במדינה הזאת, כדי שתופעות כאלה פשוט לא יתקיימו. כולנו אנשים. אני ראש ממשלה ואיש פוליטי, אבל אני גם בעל ואבא, וחובתי היא גם לשמור על אשתי ועל ילדיי. עלינו להנמיך את הלהבות של השיח הפוליטי. ערב ימי הזיכרון ויום העצמאות, אני קורא לכולם – מכל קצוות הקשת הפוליטית, בעיקר לאנשים שפעילים ברשתות החברתיות – זה זמן הרגעה ופיוס".

מושא נוסף של האיומים, יוני בנט, העלה סטורי בחשבון האינסטגרם שלו שבו כתב: "עצוב שדברים כאלה קורים בגלל הסתה".