שר הביטחון בני גנץ שוחח היום (רביעי) עם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו וביקש ממנו להעביר ביום שני במליאת הכנסת את הצעת החוק "ממדים ללימודים". "שוחחתי כעת עם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו וביקשתי ממנו להירתם ולהעביר ביום שני הקרוב את הצעת החוק 'ממדים ללימודים' עבור לוחמי צה"ל", כתב שר הביטחון.

"שוחחנו על מהות הצעת החוק והרציונל שלה וגם על חשיבותה ללוחמים שלנו. אני מאמין ומקווה שבליכוד ובמפלגות האופוזיציה יבינו את הצורך ויאפשרו את העברתה", הוסיף גנץ.

בליכוד הגיבו כי "נתניהו התקשר לשר הביטחון גנץ וביקש ממנו לתמוך במימון של 100% מלגה ללוחמים כפי שמגיע להם. נתניהו ביקש שכל הכוחות הציוניים בכנסת יתאחדו כדי שכל הלוחמים ששירתו שירות מלא, יקבלו מימון מלא. נתניהו הדגיש שהחלטה זו צריכה לעבור בכנסת כבר ביום שני הקרוב".

חה"כ פטין מולא מהליכוד לא חיכה להחלטת מפלגתו והיו"ר נתניהו, וכבר הודיע כי יתמוך בהצעת החוק של גנץ וכי יעשה כל שביכולתו כדי שתעבור. גם השר לשעבר יואב גלנט טען כי ינסה לשכנע את חבריו לסיעה לתמוך פה אחד בהצעה.

 

אתמול דיווחנו כי הצעת החוק "ממדים ללימודים" שנועד לממן מלגות לימודים ללוחמים משוחררים ולתת סיוע של עד שני שלישים משכר הלימוד לתארים ראשון ושני, עשוי לא לעבור, מכיוון שבאופוזיציה החליטו שלא לתמוך יותר בחקיקה של הממשלה.

אתמול שר הביטחון גנץ הודיע כי ביום שני יעלה להצבעה בכנסת את הצעת החוק, וקרא לנתניהו ולשאר חברי האופוזיציה "לשים את הפוליטיקה בצד ולתמוך בהצעה, אל תפגעו בלוחמי צה"ל בשם הפוליטיקה". רה"מ בנט הוסיף כי קשה להבין מדוע נתניהו "חבר לאיימן עודה" נגד החוק, וכי "אי-העברת החוק לא מפילה את הממשלה, אלא רק מענישה לוחמי צה"ל משוחררים".

עוד לפני כן דיווחנו כי האופוזיציה קיבלה ביום שני החלטה לא לתמוך בחקיקה של הממשלה באופן גורף, כולל בהצעת החוק "ממדים ללימודים". לאחר מכן הבהירו בליכוד שאם הצעת החוק ממדים ללימודים תידון במליאה, הם יקיימו דיון סיעתי מיוחד לפני ההצבעה.