אחרי הריאיון שהעניק לדני קושמרו ב"המהדורה המרכזית", באופוזיציה תקפו אמש (שני) בחריפות את ראש הממשלה נפתלי בנט והאשימו אותו בשקרים ובהאשמות מופרכות. "בנט שהפר את כל הבטחותיו לבוחריו ממשיך לשקר גם הערב בלי הפסקה", תקפו בליכוד. ברשימת הציונות הדתית הגיבו: "הנרקסיזם של בנט מסוכן ומסכן את מדינת ישראל".

"בנט איבד השבוע את הרוב בכנסת ולכן הוא מפזר שקרים גם נגד עידית סילמן שבניגוד אליו, נשארה נאמנה לעקרונות להם נבחרה", הוסיפו בליכוד. "בנט מבין שהסיפור שלו נגמר ושהגיע הזמן לממשלה חזקה שתחזיר את השקט והביטחון לאזרחי ישראל".

חה"כ עמיחי שיקלי (ימינה), שעליו הכריז בנט בשבוע שעבר כ"פורש", כתב בחשבון הטוויטר שלו: "פיגוע רודף פיגוע, לוויה רודפת לוויה, אבל בנט חרד שנחזור 'לתקופה אפלה' של קמפיין בחירות, צא מהאקווריום". בציוץ נוסף טען שיקלי כי "בנט בלחץ, שלא לומר בהיסטריה, ובצדק"."

"ימיו כרה"מ ספורים וגם 'מכונת אקמו' בדמותם של אחמד טיבי ואיימן עודה לא תעזור לו", טען שיקלי. "אתייצב בגאון לדיון בענייני, וכפי שאמרתי, אמשיך בדרך שבה התחייבנו לבוחר בכל מחיר".

גם ברשימת הציונות הדתית הגיבו ותקפו את בנט. "עוד סדרה של ראיונות מבוהלים, מיואשים ופאתטיים, פשוט מעורר רחמים", מסרו בציונות הדתית. "האיש בודה סיפורים מליבו אינו נוטל אחריות להידרדרות המואצת של ישראל תחת ממשלתו הרופסת אלא רק מטיח האשמות מופרכות לכל עבר וממשיך להוכיח ניתוק מהמציאות הפוליטית ולצערנו גם הביטחונית".

"אחרי ששיעבד את מדינת ישראל לתנועה האיסלאמית, בנט תולה עכשיו את המשך קיומה של מדינת ישראל בידיהם של תומכי טרור מהרשימה המשותפת, ושום משחק מילים מביך לא יכול להסתיר את זה" הוסיפו בציונות הדתית. "אבל האמת היא שבנט ושותפיו מבינים היטב. הממשלה הזאת סיימה את דרכה. תמה דרכה של ממשלת הפילוג והשנאה ובקרוב תוקם בעזרת השם ממשלה ציונית ולאומית טובה לעם ישראל ומדינת ישראל. עוד בכנסת הזו".

בריאיון אמר בנט כי חה"כ עידית סילמן "עברה בעשרת החודשים האחרונים, דברים שלא עבר אף אחד בתולדות המדינה". לדבריו, היא סיפרה לו בביתו בבכי כי "האנשים של סמוטריץ' וביבי עומדים לידה עם מגפונים, צועקים לה ליד הילדים 'נוכלת', 'בוגדת' ועוד כינוי שאני לא רוצה להגיד. שמוליק בעלה, גם אצלי בבית, סיפר לי שאנשי ביבי מתקשרים למקום העבודה שלו ומאיימים עליו שאם לא יעזוב אותנו הוא יפוטר. זאת סחטנות, זאת בריונות".

בתגובה, חה"כ גלית דיסטל-אטבריאן (הליכוד) כתבה בחשבון הטוויטר: "אהלן נוכל, עידית סילמן שוחחה איתי ארוכות אמש. בלי מצלמות, בלי מיקרופונים, בלי קהל. רק אני והיא. היא אמרה שהסיבה היחידה שגרמה לה לפרוש היא אלוהים. ליתר דיוק - הפחד מאלוהים. פחד אימתני להיות חלק מממשלה אנטי יהודית ואנטי ציונית. לא ביביזם, לא איומים ולא נעליים. מתי - תפסיק - לשקר??".

בנימין נתניהו מצביע בישיבת סיעת הליכוד (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש/90 )
"בנט משקר בלי הפסקה". נתניהו | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש/90

יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר, תקף: "בנט משרתם של האחים המוסלמים בממשלה. מכר להם את הנגב, הכניס תומכי טרור לקואליציה, הלך עם השמאל ובגד בימין. עכשיו בנט מפריח סיסמאות לאוויר בראיונות לתקשורת אחרי שנוכח שלציבור עדיין נמאס מהנוכל הכי גדול בפוליטיקה, אחרי שמכר את ערכיו והפר את הבטחותיו עבור כיסא רה"מ ובגד בבוחריו. גם אלף ראיונות לתקשורת לא יעזרו לבנט להלבין את שקריו. נמשיך להיאבק נגד הממשלה הרעה הזאת עד שתתפרק".

חה"כ קטי שטרית (הליכוד) תקפה: "מסקנה מצפייה קצרה בראיונות שנתן בנט הערב, האיש מבוהל, פחדן, שקרן, ילדותי, קונספירטור, ‏לחיץ, ‏חסר אחריות ומנותק מהמציאות. מתפללת שנוציא אותו מהלשכה החשובה הזו במהרה".