ארגון פשיעה בצפון הזמין זרוע מיוחדת במטרה להתקין אותה על רחפן ולהרכיב עליה ארבעה רימוני רסס - כל זאת כדי לבצע פיגוע פלילי ולהשתמש בהם, לפי החשד, במהלך קרבות עבריינים בסכסוך. מידע מודיעיני שהגיע למשטרת ראש פינה הוביל לתפיסת הזרוע במכס, כך נודע היום (חמישי) ל-N12.

בפשיטה שנערכה בבתי החשודים נתפס ציוד טכנולוגי יקר, מספר רחפנים, מצלמות נסתרות, ואמל"ח. מדובר על פניו בזרוע שמותרת לשימוש בישראל ובמוצר שכל אדם יכול לקנות - אבל מידע מודיעיני שהגיע לתחנה,חשף שארגון הפשיעה התכוון להשתמש בזרוע במסגרת סכסוך פנימי שלו, שכלל אלימות ונשק. 

 בחקירתו הודה החשוד ברכישת הציוד וטען שקנה אותו לבקשת אחיו שמרצה בימים אלו עונש מאסר, ושהוא לא יודע איזה שימוש הוא התכוון לעשות איתו.

הזרוע שנתפסה בצפון (צילום: דוברות המשטרה)
הזרוע המיוחדת שנתפסה בצפון. חשד שתיכננו לבצע פיגוע פלילי | צילום: דוברות המשטרה

סנ״צ אייל הררי, מפקד תחנת ראש פינה, אמר: "עבריינים וארגוני פשיעה מנסים לייצר אירועים ולתקוף אחד את השני בתחכום ולהקשות עלינו. פה יש ייבוא פריט שמותר בייבוא עם התאמות לשימושים שלהם. המכשיר מסוגל להוריד מוצרים בשילוח, הם עשו התאמות לאותו מכשיר-  מחברים לרחפן כדי להטיל רימוני רסס שמחוברים יחד ולהטיל אותם מגובה רב, לייצר פיגוע פלילי משמעותי ולהיעלם. אנחנו פועלים כדי לעלות גם על משלוחים לגיטימיים לכאורה ולמנוע שימוש פלילי בהם, ועובדים בשיתוף פעולה מלא עם המכס ורשויות אחרות", הדגיש סנ"צ הררי.