אריה כהן, חבר מועצת העירייה ראשון לציון ויו"ר סיעת ש"ס במועצה שלח היום (רביעי) לראש העירייה רז קינסטליך הצעה לסר ושאילתות מתריסות נגד אוכלוסיית הלהט"ב בעיר. "ידועה התמיכה המטורפת והעיוורת שלך ושל ליאל אבן זוהר בשטויות של הלהט"בים", ציין כהן באחד ממכתביו.

"על מנת לצנן את הטיפשות שלכם ולהכניס אתכם לפרופורציות הנכונות, הריני להעלות הצעה לסדר שאם כבר אתם רוצים לקיים מצעד (גאווה) בושה וחרפה ולתלות את דגלי התועבה ברחבי העיר, אבקש שהמועצה תחליט שמצעד הבושה והחרפה יהיה הרחק ממרכזי העיר, ושיתלו דגלים אך ורק ליום אחד ולא לשלושים יום כמו בשנה שעברה".

"אבקש לדעת על פי החוק בכמה כסף העירייה מממנת את מצעד (הגאווה) הבושה", הוסיף כהן. "האם העירייה, על חשבונה, היא זו שתולה את דגלי התועבה בעיר ומסדרת את הסידורים לכל המתרחש בעיר? האם ספר הגייז חולק בכותרים בעיר?". 

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, מסר בתגובה על השאילתות של חבר המועצה כהן: "כדי לעשות כותרות בכלי התקשורת, ההצעות שהעביר לנו היום מבישות ומבזות - אך בעיקר אותו. אנו מוקיעים את דבריו ואין להם מקום בעיר שלנו או במדינה מתוקנת. בימים אלו, במקום לקרב בין לבבות, עצוב שיש מי שמנסה ללבות שנאה ואי קבלה של האחר. ראשון לציון היא עיר פלורליסטית שמקבלת את כל תושביה באופן שווה - ללא הבדלי מין, צבע, נטייה או העדפה כזו או אחרת וכך זה יישאר".

עופר נוימן, מנכל ארגון "איגי", הגיב על דברי כהן: "אין לנו שום כוונה להתחבא או להתנצל, מצעד הגאווה יהיה מרכזי וגדול בכל עיר ועיר. כל נבחר ציבור שינסה להשתיק, לדחוק ולדכא אותנו ישמע אותנו חזקים יותר, יראה מצעדים גדולים יותר ויבין שאנחנו כבר לא מפחדים מבריונים מהסוג הזה".

יו"ר השדולה הגאה בכנסת, חה"כ איתן גינזבורג מכחול לבן, מסר בתגובה:"הדברים שאמר חבר המועצה הם הבושה והחרפה. צר לי שנבחר ציבור לא מסוגל להיות סובלני כלפי קהילה שלמה, אשר כל דרישתה היא קבלת זכויות שיש למר כהן, אך אין למי שמשתייך אליה. שיח השנאה שהוא מבטא בדבריו לא ירתיע אותנו ואת המאבק הצודק שאנו מקיימים לשוויון זכויות מלא".

ראשון לציון היא עיר פלורליסטית ומתקדמת שמחבקת את הקהילה הגאה. אני בטוח שמועצת העיר בראשות רז קינסטליך תדחה את הצעתו של חבר המועצה, ותמשיך לקדם מדיניות שוויונית המקבלת את כל תושבי העיר.

בחודש דצמבר התבטא שוב חבר מועצת העיר נגד הלהט"ב וטען כי הרצאות של ארגוני הקהילה הגאה לבני הנוער הן פתח ל"סדום ועמורה". "זו לא המצאה שלי – הן נחרבו בגלל משכב זכר" תירץ חבר המועצה כהן, ורבים מחברי המועצה נטשו את הדיון.