שר האוצר אביגדור ליברמן האשים היום (שבת) את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו כי הוא מנע את חיסולו של מנהיג חמאס יחיא סינוואר ולמעשה נתן לו חסינות לכל פעילותיו בעזה ויו"ש.

"מי שמנע כל ניסיון לפגוע באנשי חמאס זה נתניהו", אמר ליברמן בריאיון לפגוש את העיתונות. "הוא בקושי הסכים לפעול נגד ראשי ג'יהאד, הוא פשוט נתן חסינות. כמו שהוא שחרר אותו מהכלא, הוא נתן לו חסינות לכל הפעילות שלו בעזה ולפעילות שלו ביו"ש". לדבריו, "כמו שנתניהו מנע את פינוי חאן אל אחמר, כמו שהוא תמך בהתנתקות וכמו שהוא העביר את חברון לערפאת - אין סיכוי שהוא יילחם בחמאס".

ליברמן הדגיש כי רצף פיגועי הטרור הוא חלק מ"גלי טרור" שבאים והולכים לאורך השנים. על הקריאות לחיסולו של מנהיג חמאס ברצועה, אמר שר האוצר כי "אין שוני בין יחיא סינוואר ליחיא עיאש, אנחנו צריכים לפעול בתבונה בעיתוי שאנחנו חושבים לנכון". לדבריו, "נתניהו וסמוטריץ' כל הזמן מלבים את האש ותפקידנו להוריד את הלהבות ולפעול בתבונה, בנחישות ובלי למצמץ. מדיבורים באולפני טלוויזיה לא ייצאו הרבה דברים".

מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר (צילום: רויטרס)
ליברמן: "אין שוני בין יחיא סינוואר ליחיא עיאש" | צילום: רויטרס

על הביקורת סביב שיתוף הפעולה עם רע"ם והקפאת חברותה מהקואליציה, אמר ליברמן: "מה שראיתי שבינתיים מי שמאיים על מנסור עבאס זה יחיא סינוואר. אני ראיתי שעבאס מתייצב מול סינוואר ואומר שלא יטיף לו מוסר. הוא הקפיא את החברות שלו בקואליציה אך יחד עם זאת מדובר בפעם ראשונה שיש בישראל מנהיג ערבי שאומר שישראל מדינה יהודית והיא תישאר יהודית".

"גם עם 60 [חברי כנסת] אפשר לתפקד", הוסיף שר האוצר בנוגע למשבר הפוליטי. "נכון יהיה קשה להעביר חוקי יסוד אבל אפשר להעביר תקציב. אני מעלה אותו ב-16 ביוני לאישור הממשלה ואחר כך נביא את זה למליאה. אני לא כל כך בטוח שאנשים רוצים להתפזר וללכת לבחירות ואני מאמין שנמצא לזה רוב".

_OBJ

ליברמן לא פסל אפשרות של איחודים בין מפלגות הימין במקרה של בחירות ואמר כי "הכול יכול לקרות", אך חזר והדגיש כי הוא עושה הכול על מנת למנוע בחירות. לדבריו, "אני כרגע בטוח שצריך לעשות מאמץ להשאיר את הממשלה והקואליציה. זאת קואליציה של נורמליות מול קואליציה של פולחן אישיות ואנשים משיחיים. זו קואליציה שאולי מצליחה לבטא בצורה הכי טובה את מדינת ישראל הנורמלית".