המתח בחסידות גור בין האדמו"ר לקבוצת הפורשים הידרדר לאלימות ברחבי הארץ: שעות לפני כניסת שבת שלשום (שישי), קבוצת חסידים אלימה פרצה לבית כנסת באשדוד ששייך לבן דודו של האדמו"ר מגור, הרב שאול אלתר המכונה "ראש הישיבה" ושעומד בראש קבוצת הפורשים.

במקביל, בבית הכנסת של החסידות בירושלים הוכו מספר חסידים ועל פי הדיווחים נפצעו קל. כוחות משטרה נאלצו להגיע במהלך השבת לאבטח את ראש הישיבה על מנת שלא ייפגע.

הרקע לאלימות הוא אירוע שנוי במחלוקת שאירע שעות קודם לכן: במהלך יום שישי הגיע לבית קברות בתל אביב האדמו"ר מגור, שם הוא נתקל באדם שצעק לעברו באמצעות רמקול. לטענת החסידים, אותו אדם גם התקרב עם מקל לאדמו"ר ונבלם. לטענת "הפורשים", מדובר באב שלקחו ממנו את בנותיו שרק הביע את מחאתו בצעקות.

אלימות בחסידות גור באשדוד (צילום: יאיר חוברה, noon)
צילום: יאיר חוברה, noon
אלימות בחסידות גור (צילום: יאיר חוברה)
צילום: יאיר חוברה
אלימות בחסידות גור (צילום: יאיר חוברה)
צילום: יאיר חוברה

חסידי גור ראו במעשה הכרזת מלחמה על האדמו"ר. סמוך לכניסת שבת פורסמו מודעות במרכזי החסידות ברחבי הארץ על כך שתבוא תגובה למעשים הללו, ולכן נרשמה שבת מתוחה בכל המוקדים של גור והפורשים מהחסידות.

ממשטרת ישראל נמסר שלשום כי "החלו אירועי אלימות לסירוגין בקרב אחת החסידויות בירושלים, ככל הנראה על רקע סכסוך פנימי. כוחות משטרה רבים של מחוז ירושלים פועלים במקום להשבת הסדר תוך ניסיונות ליצור חיץ בין מחנות הניצים.עד כה, ישנם מספר נפגעים קל כתוצאה מאלימות בין המעורבים ושוטר אחד שנפגע מאבן שהושלכו לעברו. פעילות המשטרה נמשכת במקום".