לקראת משבר חדש בקואליציה? סגן שרת הכלכלה יאיר גולן עורר הערב (רביעי) סערה נוספת בקואליציה לאחר שהודה כי הקואליציה מתחשבת ברצונות של רע"ם בהר הבית. "השיקולים והאינטרסים שלהם בהחלט נלקחים בחשבון - ואנחנו גאים בזה", אמר בריאיון בתוכנית "שש עם". על צעדת הדגלים אמר: "אנשים שכל חפצם להבעיר את המזרח התיכון - בן גביר צריך להיות מאחורי סורג ובריח". בימינה תקפו: "יאיר גולן נחוש לעשות כל שביכולתו לפרק את הממשלה".

על מובילי מצעד הדגלים בירושלים אמר גולן: "מי שמוביל את הצעדה הזאת, איתמר בן גביר ותומכיו הם אנשים שכל מטרתם היא להבעיר את המזרח התיכון. לחבר כל שריד של שיתוף פעולה יהודי ערבי, להצית את השטח על חשבון גב הבנים של כולנו. הם רוצים לשפוך נהרות של דם שמי שישלם את המחיר זה לא הוא, הוא מעולם לא שירת בצה"ל ולא ישרת. אסור היה לשים אותו בבית הנבחרים, לא לתת לאדם שכל חפצו הוא להבעיר את השטח".

כשנשאל גולן האם קבלת ההחלטות של הממשלה מושפעת מהיותה של רע"ם שותפה קואליציונית ענה: "בחרנו להקים את ממשלת הריפוי והכנסנו בתוכה מפלגה ערבית. יש בצעד הזה אמירה חד משמעית וברורה, יש הגיון רב להביא את השיקולים שלהם והאינטרסים שלהם בחשבון". לטענתו של סגן השרה, יש להתחשב בדרישות של רע"ם בהר הבית, ואין צורך "לחשוש לומר זאת בקול רם, אנחנו גאים בכך". 

 

נראה כי בימינה, לא מסכימים עם דבריו של גולן. ח"כ ניר אורבך פרסם לפני זמן קצר בחשבון הטוויטר שלו: ‏"יאיר, תן לי להבין. אתה בכח מנסה לפרק את הממשלה"? השרה איילת שקד רטווטה את הציוץ. ומימינה נמסר כי: "בניגוד לדברי יאיר גולן, הר הבית מצויה בריבונות ישראלית מלאה, וכל ההחלטות מתקבלות לאור שיקולים בטחוניים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית שמקדשת את חופש הדת לכולם, ליהודים ומוסלמים. חוץ מזה, נראה שיאיר גולן נחוש לעשות כל שביכולתו לפרק את הממשלה".