ח"כ ושר האוצר לשעבר ישראל כ"ץ תקף הערב (שישי) את שר האוצר אביגדור ליברמן, על רקע ההודעה השבוע על קידום התוכנית הכלכלית החדשה להתמודדות עם העלייה ביוקר המחייה. לדבריו, ליברמן הוא "פירומן ששופך דלק למדורה ואז בוכה שהבית בוער" ואף טען כי הוא אחראי באופן ישיר לעלייה הדרמטית ביוקר המחייה. ח"כ כ"ץ התייחס גם לסערת התפטרותו של המגיש יעקב ברדוגו ואמר כי כל העיתונאים מהימין צריכים לראות בכך אזהרה- "אם תתקוף את הממשלה נפטר אותך".

כ"ץ התייחס לסערה הגדולה בקרב הימין על פיטוריו מגל"צ של איש התקשורת ברדוגו, והודיע כי הוא גם ייקח חלק בחרם של הפוליטיקאים מימין שאמרו כי לא יתראיינו בגל"צ עד להודעה חדשה. "יש כאן מקרה חמור מאוד", אמר. "כלי תקשורת רוצה שתהיה לו האזנה גבוהה וברור שמדובר בפעולה לא טבעית – וברור שהתנכלו לו בגלל שהוא מהימין". עוד הוסיף על כך: "לא פגעו רק בו, אלא שלחו מסר לכל עיתונאי ימני שעובד בכלי תקשורת ממלכתי או דומה - אם תתקוף את הממשלה נפטר אותך".

שר האוצר לשעבר יצא נגד ליברמן לנוכח התוכנית הכלכלית החדשה ואמר כי "ליברמן הפירומן שופך דלק למדורה ובוכה שהבית בוער". הוא המשיך וטען: "סייענו לכל מי שנפגע ב-160 מיליארד שקלים, גם לעצמאים וגם למשפחות – במבחן התוצאה השארנו משק שצומח ב-7%, האבטלה הייתה בירידה והגירעון הגיע ל-3%. ליברמן קיבל עשרות מיליארדים - הוא חילק אותם לעבאס ולהסכמים קואליציוניים - ולא נשאר לסיוע. הסיוע שהם נותנים כעת זה טיפה בים".

בנט, ליברמן וברביבאי מכריזים על תוכנית כלכלית (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

כ"ץ הוסיף והתייחס לתוכנית הכלכלית החדשה ואמר: "יש כאן לעג לרש - ליברמן היה צריך לעשות 3 דברים: להקפיא מיד בחקיקה את כל ההתייקרויות הממשלתיות - את הדלק שהוא שפך, לסכם עם המעסיקים ביחד עם ההסתדרות שגם הם מקפיאים את עליות המחירים, ולפרוש רשת ביטחון מותנית למי שמאזניו נפגעים. הדיבורים כעת הם סתם דיבורים – הסיבה היחידה לעלייה ביוקר המחייה הם המיסים על חד-פעמי, על המשקאות, על ביקור רופא, החשמל, המים והדלק".

על יחסו ודבריו של שר האוצר ליברמן לחרדים, אמר ח"כ כ"ץ: "הוא התנהג כמו האנטישמים הכי גדולים בהיסטוריה:. הוא הסביר את דבריו ואמר: "פעם, כשהפריץ של הגויים באירופה היה במצוקה, הוא היה אומר: 'הכה ביהודים והצל את המולדת'. לצערי, ליברמן התנהג כמו 'הכה בחרדים ותברח מהביקורת'". כ"ץ הבהיר כי ליברמן הוא "יהודי כשר", אך אמר שמה שהוא עשה זה להאשים את החרדים ביוקר המחייה - "לקחת אותם מחוץ להקשר ולהסיט את האש זו פשוט אנטישמיות".

יעקב ברדוגו, ארכיון (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

כ"ץ התייחס גם להתרחשות הפוליטית בתוך הליכוד והכחיש כי חתר להקים ממשלה בראשותו בכנסת הנוכחית במקביל לפרסומים על מגעים לעסקת טיעון בין נתניהו והיועמ"ש לשעבר מנדלבליט. "אני לא פועל מאחורי הקלעים, גם בשבוע שעבר ישבתי עם נתניהו ואנחנו ממשיכים את הפעילות להחלפת הממשלה. אמרתי שלא אתמודד מול נתניהו - ואם הוא היה עוזב אז הייתי מתמודד ומאמין שהייתי נבחר לראשות הליכוד".

לדברי כ"ץ, יש בליכוד "כל מיני תגרנים שמנסים להלך רכיל. לא היה טעם לקיים כעת מגעים, כי אני לא הוסמכתי לכך, אני צריך להיבחר קודם. אם נתניהו לא יתמודד בפריימריז הבאים של הליכוד אני בטוח שאבחר בגלל כל הפעילות והעשייה שלי".