יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ רם בן ברק אמר הבוקר (חמישי) כי הוא מאמין שהמפכ"ל עשה טעות כשאישר לח"כ בן גביר לעלות להר הבית. "לבן גביר ולחמאס יש אותו אינטרס: להבעיר את השטח", אמר חבר הכנסת של יש עתיד לעופר חדד בריאיון ביומן הבוקר של רדיו ירושלים.

ח"כ בן ברק התייחס לעלייתו של חבר הכנסת להר הבית הבוקר, למרות המתיחות הגואה. "מבחינתו של בן גביר, אם זה עבר בשקט - הוא פספס את האירוע", אמר לחדד. "לבן גביר ולחמאס יש אותו אינטרס. אנחנו פועלים באחריות ושוקלים את המצב רוצים למנוע שפיכות דמים".

"מאוד שמח שזה עבר בשלום ואני מקווה שזה סוף האירוע", סיכם יו"ר ועדת חוץ וביטחון. "לו אני המפכ"ל - הייתי מקבל החלטה אחרת".

בן גביר לא נשאר חייב ומסר כי "רם בן ברק חוצה קווים אדומים. כשמירי רגב צעקה לו שונא ישראל, אז הוא הלך להתבכיין בפני כל העולם ועכשיו הוא משווה אותי לגדולי הצוררים, מספיק עם ההסתה. אם רם בן ברק היה המפכ"ל, זה היה עוד מינוי כושל. המדינה צריכה מפכ"ל שלא חושש מאיומים ולא נכנע לטרור".

בהערכת מצב שהתקיימה לפנות בוקר הוחלט במשטרה לאפשר את עלייתו של בן גביר להר הבית. במהלך הלילה ארגון חמאס פרסם אזהרה לבן גביר "מפני התקרבות למסגד אל-אקצא", והוסיף כי "אנו רואים בכיבוש הציוני את האחראי על ההשלכות והתוצאות של צעד פרובוקטיבי מסוכן זה".

יהודים בהר הבית (צילום: ap)
יהודים בהר הבית, ארכיון | צילום: ap

לאחר העלייה להר הבית, שהתקיימה בשעת בוקר מוקדמת ועברה בשקט, אמר בן גביר לתקשורת: "עליתי הבוקר להר הבית אחרי שדובר חמאס איים עליי. מי זה בכלל? למה לא מסכלים אותו בסיכול ממוקד? הוא יאיים עליי? התקפלות מול הטרור מביאה רק טרור. הפיגועים בבאר שבע ובחדרה קרו עוד לפני שעליתי להר-הבית. אני דורש מממשלת ישראל אל תיכנעו".